Žhář z Bohumína jde do vazby, rozhodl soud. Hrozí, že by páchal další násilnou trestnou činnost

Zdeněk K. má stát za žhářským útokem.
Zdeněk K. má stát za žhářským útokem.
Foto: Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2020

Okresní soud v Karviné dnes uvalil vazbu na Zdeňka K. - muže obviněného kvůli sobotnímu úmyslnému zapálení bytu v Bohumíně, při kterém přišlo o život jedenáct lidí včetně tří dětí. Podle státního zástupce by při jeho neomezení na svobodě hrozilo, že by utekl, případně dál páchal násilnou trestnou činnost.

Policisté muže k soudu přivedli v přilbě a neprůstřelné vestě. Ruce měl obvázané, sám se při útoku poranil. Zdeněk K. se k činu po zadržení policisty přiznal. Dokonce uvedl, že chtěl spáchat sebevraždu motorovým vozidlem.

Motivem jeho útoku byla msta ze špatných rodinných sporů. Muž zapálil byt svého syna, kde po rozchodu s ním žila i jeho manželka.

V bytě v té době bylo podle Króla 15 osob. Dvanáct dospělých a tři děti se účastnili oslavy narozenin. Poté, co muž polil hořlavinou dveře bytu, se oheň rozšířil velmi rychle.

V bytě zemřeli tři dospělí a tři děti. Pět lidí zemřelo poté, co se skokem z 11. patra domu snažilo uniknout před plameny. Čtyřem lidem se podařilo před plameny uniknout na balkon sousedního bytu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.