Žhář z Bohumína připravil o život syna Lukáše, Lenku a Dominika. Mladý pár měl krátce před svatbou

Lukáš s Lenkou měli krátce před svatbou.
Lukáš s Lenkou měli krátce před svatbou.
Foto: Archiv LV
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 8. 2020

Obyvatelé vyhořelého bytu Lukáš, Lenka a malý Dominik si žili poklidný život v bohumínském paneláku v 11. patře, měli velké plány. Krátce před tragédií chtěli svůj vztah povýšit do stavu manželského. Jenže přišla oslava, která skončila naprosto tragicky. Lukášův otec ze msty pomocí hořlaviny zapálil jejich domov. Celkem 11 lidí přišlo o život včetně tří dětí.

Ze snímků v galerii je vidět, že se milovali. Často jezdili na výlety a plánovali krásnou svatbu po 14 letech partnerského života.

Lenka se svatba těšila. Už je počítala dny, kdy navlékne bílé šaty a společně si řeknou během obřadu řeknou své »ANO«. „Lásko, krásné výročí. Už jsme mohli být manželé, nebýt viru, který vše ovlivnil. A proto to příští rok bude o to hezčí a velkolepější,“ na Facebooku napsala Lenka svému budoucímu manželovi. Jejich sny se ale během chvíle změnily v horor.

Sobotní večer nikdo z Čechů jen tak nevymaže z paměti. V Bohumíně vypukl požár v 11. patře panelového domu. Založil ho Lukášův otec Zdeněk K., který tak řešil rodinné spory.

Řešil je ovšem způsobem, který je nepochopitelný a neomluvitelný. Muže po jeho hrůzném činu zadržela policie, přiznal se. Následně vypověděl, co bylo jeho motivem a také, že se chtěl připravit o život.

Chtěl spáchat sebevraždu

"Uvedl, že koupil benzín, přišel ke dveřím bytu, ty polil a následně je zapálil. Zatím nelze určit, kolik hořlaviny se takto dostalo dovnitř," řekl dozorující státní zástupce Michal Król s tím, že muž následně mluvil o tom, že chtěl spáchat sebevraždu motorovým vozidlem. V úterý žháře poslal soud do vazby, hrozí mu doživotí.

Mezitím, co muže zatýkala před domem policie, lidé v 11. patře bojovali o život. Oheň se rychle šířil kvůli tomu, že Zdeněk K. použil hořlavinu. Bohužel jedenáct lidí ohnivou hrůzu nepřežilo. Šest z nich zemřelo v bytě včetně Lukáše, Lenky i Dominika. Pět se pokusilo zachránit skokem z horního patra domu. Někdo skočil z okna, někdo z balkonu. Teplota v tu chvíli byla v prostorách bytu extrémní. Šance na přežití minimální.

I když hasičské jednotky dorazily na místo velmi rychle, šlo o vteřiny. Zachránit alespoň jednoho z nich by byl zázrak...

Mladá rodina plánovala šťastnou budoucnost. Nikdo v době, kdy se v bytě konala oslava, nemohl absolutně tušit, že to jsou poslední minuty jejich života.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.