Reklama:

Zhubla jsem 10 kilogramů, přesto slýchám kritiku, říká Viki z kuchařské show. Popsala, jak se jí podařilo shodit

Viktorie Hrazdílková alias Viki
Viktorie Hrazdílková alias Viki
Foto: Se svolením Viktorie Hrazdílkové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2021

Nedosáhla na vítězství v gastronomické televizní show, přesto prokázala úžasné kuchařské dovednosti, podařilo se jí získat si popularitu a také hodně fanoušků. Viktorie Hrazdílková (25) se od vysílání soutěže výrazně změnila a v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak se jí to podařilo. Mimo jiné promluvila také o tom, že i ztráta hmotnosti měla a má svou stinnou stránku. "Postupně jsem zhubla bez většího omezování přes 10 kilogramů. Často slýchám kritiku na to, že jsem podle některých shodila příliš, podle některých snad nesplňuji kritéria »dokonalé« ženské postavy," připustila.

Reklama:

Patřila k výrazným tvářím kulinářské show, kde se zapsala do povědomí televizních diváků jako sympatická Moravačka, která hrdě předvádí svůj um a pokrmy, které trojici zkušených porotců – Radka Kašpárka (40), Přemka Forejta (34) a Jana Punčocháře (42) velmi často nadchly. I když na vítězství nedosáhla, soutěž jí do jisté míry změnila život. Prošla výraznou proměnou, kterou někteří ocenili, ale našli se i tací, kteří ji nešetřili kritikou.

Reklama:

Viktorie, podařilo se vám úžasně zhubnout. Kolik kilogramů jste shodila?

Po soutěži MasterChef, která pro mě byla fyzicky a zejména psychicky velmi náročná, jsem měla zase více prostoru vrátit se k pravidelnému sportu a také zdravé a vyvážené stravě. Jelikož jsem certifikovanou fitness trenérkou, sestavila jsem si individuální plán, kterým jsem se začala řídit. Postupně jsem zhubla bez většího omezování přes 10 kilogramů a vrátila jsem se na svou optimální váhu 60 kilogramů při výšce 170 centimetrů, kterou si nyní již přes rok udržuji stabilní. Hlavním motorem pro mě bylo více než redukce hmotnosti to, jak se cítím, kolik mám energie a jak zvládám sport. To se snažím učit i své klienty - hlavním cílem jejich změny by nemělo být číslo na váze, ale spíše to, že se budou s dodržováním zásad zdravého životního stylu cítit lépe a šťastněji.

Máte krásnou postavu, ale přeci se najdou tací, kterým se pořád něco nelíbí. V čem shledáváte největší kritiku - ze strany anonymních lidí na internetu?

Není člověk ten, co by se zavděčil lidem všem. Každý máme jiný vkus a jinou představu krásné postavy. Já často slýchám kritiku na to, že jsem podle některých zhubla příliš a v soutěži jsem měla »moravštější« proporce (směje se). Myslím, že svou moravskou duši nezapřu nikdy a to, že podle některých snad nesplňuji kritéria »dokonalé« ženské postavy, mě nechává chladnou. Se svou váhou a celkově postavou jsem spokojená. Ale zejména jsem šťastná, že mé ženské tělo funguje tak, jak má. To je pro mě hlavní.

V čem vás naopak fanoušci nejvíce oceňují?

Snažím se být svá, na nic si nehrát. Myslím, tedy alespoň doufám, že to oceňují i mí sledující na Instagramu. Nesnáším přetvářku a mám ráda upřímnost. Snažím se upozorňovat i na nedokonalosti, ať už se to týká jídla, postavy či mě samotné. Na sociálních sítích jsou profily, které ukazují pouze umělou dokonalost – dokonalé fotky, dokonalá bezchybná těla, dokonalý jídelníček… Já si na dokonalost nechci a nebudu hrát, protože sama rozhodně dokonalá nejsem.

Myslíte si, že hubnutí je primárně o jídle, nebo o cvičení? Co podle vás převažuje?

Pokud chceme redukovat váhu, určitě je rozhodující základní rovnice příjmu a výdeje. Nicméně já osobně zastávám názor, že i když člověk dodržuje všechny zásady zdravého životního stylu, ať už se to týká stravy nebo tréninkového plánu, pokud nemá srovnanou psychiku a zdravý postoj právě ke svému cíli – redukci hmotnosti, jeho cesta většinou nekončí úspěšně. Proto se se svými klienty snažím pracovat i po psychické stránce. To je podle mě zásadní.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: