Zhubnout jde 7 kg za dva týdny. Sestra Ornelly Štikové prozradila svůj recept na souboj s jídlem

Charlotte Štiková a Ornella Štiková
Charlotte Štiková a Ornella Štiková
Foto: nextfoto.cz

Mladší sestra Ornelly Koktové (28) Charlotte Štiková (24) v covidové době rozhodně nezahálí. Prozradila, že začíná plánovat svatbu s přítelem Ivem, pracuje na novém projektu a také dokázala zhubnout. Tajemství je v kalorických tabulkách. "Je to individuální, někdo zhubne i 7 kg za 14 dnů," uvedla Charlotte Štiková pro ŽivotvČesku.cz.

Vaše sestra Ornella čeká s manželem Josefem Koktou třetího potomka. Měla by to být holčička. Jak se těšíte?

Pro celou rodinu to byl šok, že sestra zase čeká mimi. Ale za sebe mohu říct, že se těším hrozně moc. Když mi to sestra řekla, tak jsem šla za Pepou a musela se ujistit, že si ze mě nedělají legraci. Všichni jsme si mysleli, že to bude zase kluk. Když Ornella na Vánoce oznámila, že to bude vysněná holčička, tak nám to všem udělalo radost.

S přítelem Ivem už také plánujete miminko?

My jsme si řekli, že nejdříve bude svatba a pak až dítě.

Budete dělat malou »covidovou« svatbu?

Vdávat se chci, ale ne hned. Svatbu teď dělat nechceme, ta doba je složitá plná omezení, takže počkáme, až to skončí. Já si přeji svatbu se spoustou hostů, chtěla bych takovou tu klasickou pohádkovou svatbu.

Výrazně jste zhubla a změnila barvu vlasů...

Říkala jsem si, že být pořád blond je už trochu ohrané. Já vždy chtěla vyzkoušet tmavší barvu vlasů, už od 13 let jsem takové nápady měla, ale máma mi to vždy zakazovala, že si nemám ničit vlasy. Teď už si to mohu udělat podle sebe, už jsem velká holka.

A to hubnutí? Cvičíte pravidelně nebo se hlídáte v jídle?

Trochu cvičím, začali jsme s přítelem chodit na kolo a brusle, ale hlavně jsem změnila jídelníček, v jídle se hlídám dost. Jím maso i zeleninu, ale vše kontroluji podle tabulek. Kouknu na potraviny, zjistím kalorickou hodnotu a podle toho se rozhodnu, zda si to dám. V tabulkách si můžete vybrat i potraviny, po kterých se přibere, hodně to pomáhá hlídat životasprávu.

Kolik kilogramů se dá shodit za měsíc?

Je to samozřejmě velmi individuální, někdo zhubne za 14 dnů i sedm kilogramů, jiný třeba jen tři kilogramy. Já mohu říct, že mi kalorické tabulky hodně pomáhají.

Ornella Koktová (27) a Josef Kokta (63) přivedli na svět dva krásné syny a nyní se už nemo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.