Žiji jako motýl, bydlím s mámou, říká Martin Kocián o svém současném životě

Zpěvák Martin Kocián
Zpěvák Martin Kocián
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 12. 2020

Bývalý člen hudebního seskupení Lunetic Martin Kocián (43) před pětadvaceti lety s kolegou a dnes známým moderátorem Alešem Lehkým (41) založil chlapeckou kapelu, která se jedné generaci vryla do života. Jejich hit s názvem »Máma« si dodnes řada lidí pamatuje. Pro ŽivotvČesku.cz talentovaný Martin prozradil, jak dnes žije.

"Bydlím teď s mámou u nás v bytě v Mostě, žiji tak trochu jako motýl, a problém je, že mám striktní zákaz po poslední návštěvě, že si nesmím domů vodit ženy. Kluk nevadí, ale ženy ano," prozradil bývalý člen chlapecké formace, který proslul i řadou drogových excesů.

Kocián během letošního roku vystřídal několik zaměstnání. Od barmana po ochranku jednoho obchodu v sousedním Německu. Aktuálně ale je bez příjmu.

"Jsem teď bez práce jako řada umělců, koronavirus nám nehraje do karet. Letos to je 25 let od doby, kdy jsem s Alešem Lehkým založil kapelu Lunetic. I když mě kluci dnes už nemají rádi, já je mám rád pořád. Zažili jsme mnohé a ještě zažijeme," dodal pro ŽivotvČesku.cz Martin Kocián.

Skupina vznikla v roce 1995. Největší kariérní zlom přišel v roce 1998, když si jich všiml producent Stano Šimor. Lunetic začali zpívat česky, napsali hit »Máma« a začali moderovat televizní hitparádu ESO.

Skupina se rozpadla v roce 2003. Důvodem rozpadu skupiny byly drogové problémy Martina Kociána. Po rozpadu se ještě snažil uchytit Václav Jelínek, když vydal rockově laděné album Pod vodou, ale neměl úspěch. Vlastní desku vydal také Martin Kocián, ale měl ještě menší ohlas než Jelínek.

Členové Luneticu se dali znovu dohromady v roce 2008. Vydali nové album se všemi svými největšími hity a DVD se všemi videoklipy. K této příležitosti uspořádali dva koncerty – v Praze a v Liberci. V roce 2011 vydala zatím poslední desku Na vlnách, která je autorskou tvorbou. Producentem je Václav Jelínek.

Dnes skupina vystupuje bez Martina Kociána, který nezvládl své drogové démony.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.