Žiju jen z důchodu. Epidemie mě připravila o vedlejší příjmy, říká o krizi herec Vlastimil Zavřel

Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2020

Herec Vlastimil Zavřel (66), kterého si televizní diváci oblíbili mimo jiné jako Jindřicha Valšíka v seriálu z lékařského prostředí, je nyní už důchodcem. Koronavirová krize se ho však dotkla také, protože přišel o své vedlejší příjmy. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, jak vnímá současnou situaci kolem covidu v naší zemi.

Vlastimil Zavřel patří mezi oblíbené klasiky naší herecké scény a je také předním českým dabérem. Jeho hlas je spojen s animovanou postavou Homera Simpsona z populárního amerického seriálu Simpsonovi. Milovníci her ho znají také jako hlas mafiána Joea Barbary z počítačové hry Mafia 2. Herec, který má za sebou za svou kariéru obrovské množství filmů, seriálů, ale i divadelních představení je nyní už v důchodu.

Ani jemu se však nevyhnuly nepříjemnosti v souvislosti s koronavirovou krizí, která zasáhla velmi výrazným způsobem do životů lidí v Česku. "Jsem sice v důchodu, takže mám nějaký příjem. Hraju ale ve čtyřech divadlech, takže vedlejší příjem kvůli tomu v podstatě nemám," řekl Vlastimil Zavřel pro ŽivotvČesku.cz.

Herec patří mezi ty, kteří dodržují bezpečnostní opatření, a sám přiznal, že se obává takových věcí jako je právě covid. "Na jednu stranu se samozřejmě chráním rouškou, ale myslím, že koronavir je nebezpečná věc a jsem na straně těch, kteří se bojí takové věci," dodal Zavřel, představitel Jindřicha Valšíka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.