Zimní charakter počasí nepoleví. Předpověď do konce týdne slibuje sníh a náledí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 12. 2022

Šesté prosincové ráno už ojediněle přineslo teploty lehce pod bodem mrazu a pás i vydatných srážek se táhl z jižních Čech přes Středočeských kraj a Vysočinu po Liberecký kraj. Většinou se od 400 m nad mořem jednalo o mokrý a těžký sníh, který způsobuje komplikace v dopravě, uvedla ohledně aktuální situace v rámci počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Oblačnosti a srážek ale očekáváme hodně po většinu dne, ty budou od západu ustávat až večer. A místy budou i nadále zůstávat vydatné. Počasí v ČR je pod vlivem tlakové níže. Bude zataženo, déšť se sněhem nebo dešťové přeháňky, od středních poloh sněžení nebo sněhové přeháňky. Od středních poloh se může tvořit souvislá sněhová pokrývka. Na horách napadne až 10 centimetrů sněhu. Odpolední teploty se budou pohybovat v rozmezí 0 až 5 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Během noci z úterý na středu budou teploty místy klesat pod bod mrazu a tvořit se bude jak náledí, tak také zmrazky na silnicích. V noci lze očekávat oblačno až zataženo, na většině území sněhové přeháňky, na horách sněžení. Teploměr ukáže 1 až -2 °C.

A zimní charakter počasí bude pokračovat také během středy. "Po ránu a dopoledne pozor na náledí, místy i na sněhovou pokrývku. Během dne bude oblačno, přechodně až zataženo, občas sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem. Na horách sněžení - na horách napadne až kolem 5 cm sněhu. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová, jak bude vypadat polovina pracovního týdne.

Na nebezpečné meteorologické jevy velký pozor také v následujících dnech – i nadále může řidiče překvapit sněžení a zejména po ránu tvorba náledí a zmrazků.

Ve čtvrtek bude oblačno, po ránu ojediněle mrznoucí mlhy, ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -1 až 3 °C.

V pátek si počasí nachystá zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky, na východě území postupně v nižších a středních polohách dešťové. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 1 až 5 °C, na západě -1 °C.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu je možné očekávat zataženo až oblačno, občas sněžení, na východě území v nížinách i déšť. Ranní teploty 0 až -4 °C, na východě 2 °C. Denní teploty -1 až 3 °C, na východě 5 °C.

V neděli bude zataženo až oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty -2 až 2 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.