Získala si přezdívku Locika. Žena se pyšní hřívou o délce 147 centimetrů. Od mužů dostává bizarní nabídky

Ukrajinská kráska a vlasová modelka Kateryna Demersová
Ukrajinská kráska a vlasová modelka Kateryna Demersová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 6. 2021

Vlasy jsou pro mnoho žen skvostem, který si hýčkají. Vypěstovat si ale opravdu zdravou hřívu v délce téměř 1,5 metru, to se jen tak nevidí. Právě takovou korunu krásy během 10 let získala Ukrajinka Kateryna Demersová, která se roky stará o to, aby prameny i nadále rostly, a vlasy přesto zůstaly zdravé. Vzbuzuje tím nejen závist u žen, ale také pozornost mužů, která není vždy úplně žádoucí.

Kateryna Demersová je původem z Ukrajiny, ale aktuálně žije v Manchesteru v New Hampshire. Jako dítě nosila krátký sestřih a někteří ji dokonce paradoxně považovali za chlapce. Ale myšlenka na dlouhé vlasy v ní vzbudila zvědavost, a proto se postupem času rozhodla nechat je růst, jak to jen půjde. A výsledek experimentu stál opravdu za to, protože jí vlasy dorostly do délky úctyhodných 147 centimetrů. Při pohledu na krásnou Ukrajinku nelze nevzpomenout na pohádku Na vlásku, kde se nekonečně dlouhými prameny pyšnila také princezna Locika. A tak není divu, že stejnou přezdívku získala i Kateryna.

Dlouhé vlasy ale vyžadují náročnou péči, obzvláště při délce téměř 1,5 metru. "O vlasy se starám tak, že se dobře stravuju, sportuju a používám nejlepší produkty, které jsou v rámci vlasové péče dostupné. Moc často je nevystavuju horku z vlasových přístrojů, důkladně a s velkou trpělivostí je pročesávám – někdy i celé hodiny. Nosím je většinou v drdolu nebo zapletené. Líbí se mi, jak jsou hladké, lesklé a také jak voní. Ráda zkouším různé účesy, dělám videa a fascinuje mě samotný výsledek," popsala Kateryna Demersová svoji vlasovou rutinu pro Daily Mail a doplnila, že prameny umývá dvakrát týdně , což společně s vysoušením zabere zhruba dvě hodiny.

Každé čtyři až šest měsíců pak zastřihne konečky, aby vlasy ozdravila a podpořila jejich sílu a růst. Vzhledem k tomu, že je pyšnou majitelkou nádherných kadeří, především u mužů probouzí velký zájem a někteří dokonce přichází s velmi neobvyklými nabídkami."Když se pohybujete na internetu, setkáváte se s nejrůznějšími lidmi. Jeden německý podnikatel mi nabídl, že pokud si vlasy ostříhám, zaplatí mi 17 755 liber (v přepočtu přes 529 tisíc korun, pozn. red.). Když jsem odmítla, řekl mi, že pokud mi bude moci oholit hlavu úplně, dá mi za to 355 181 liber (více než 10,5 milionu korun, pozn. red.)," promluvila o kuriózních nabídkách dlouhovlasá kráska, která nakonec odmítla, i když prý na krátkou chvíli nad posledním návrhem uvažovala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.