Život se 25. května pro Čechy zase změní: Tohle budou nová pravidla

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Foto: Archiv AV
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 5. 2020

Ministerstvo zdravotnictví v čele s Adamem Vojtěchem ve středu odtajnilo nová pravidla a omezení, která začnou platit od pondělí 25. května. Tento termín je zatím určen pro další vlnu rozvolnění protikoronavirových opatření. Kde zůstanou povinné roušky a co dalšího bude nutné dodržovat? Kompletní přehled najdete v galerii.

Pro všechna restaurační zařízení a hotely platí, že musejí mít zásoby dezinfekce. V hospodách nebo barech musí být umístěna hned u vchodu, hosté si budou muset nechat roušku kromě času, kdy budou konzumovat jídlo a pití. Podniky otevřou v 6 a zavřou ve 23 hodin.

Hotely budou muset dezinifkovat všechny předměty v pokojích, v nichž bydlelo více hostů než jeden. Televizní ovladače, pera nebo nádobí musí buď vydezinfikovat, anebo vyměnit. Dezinfekci neujdou kliky, dveře, podlahy nebo zrcadla.

Rouška i u bazénu

Roušky zůstanou povinné i na koupalištích, sundat je bude možné ve vodě nebo na lehátku.

"V případě pouhého pobytu při břehu koupaliště či bazénu, např. z důvodu dohledu nad koupajícími se dětmi, je nutno roušku, eventuálně jiný ochranný prostředek dýchacích cest, používat,” informovalo ministerstvo.

Od 25. května se rovněž mohou konat hromadné akce s účastí do 300 osob. Tohle číslo se může postupně zvyšovat, záležet bude na vývoji epidemiologické situace. Účastníci těchto akcí kromě sportovů budou muset mít na ústech roušku.

Kompletní přehled nových pravidel najdete v galerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.