Život smrtí prý nekončí. Baba Vanga popsala, kdo se vrací zpět

Smrt - Ilustrační snímek
Smrt – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2024

Téma posmrtného života provází lidstvo od nepaměti. Někteří lidé jsou přesvědčení, že po smrti existuje další etapa jejich bytí, jiní se přiklánějí k tomu, že smrtí vše skončí. Bulharská jasnovidka Baba Vanga, jež se ve skutečnosti jmenovala Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová (†85), měla prý na to, co přijde po smrti, údajně jasný názor. Podle ní údajně není třeba se bát svých posledních okamžiků na Zemi. Smrt má být podle ní krásná. A ne vždy pro člověka znamená konec všeho. Odborný pohled na téma posmrtného života poskytl pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš.

Bulharská mystička, která byla známá pod přezdívkou Baba Vanga, dokázala údajně predikovat řadu událostí, které se následně staly. Například prý předpověděla útok z 11. září 2001, smrt princezny Diany anebo také výbuch v Černobylu. Tím, že ve dvanácti letech přišla údajně o zrak při velké bouři doprovázené tornádem, nabyla věštecké i léčitelské schopnosti.

Kromě zásadních událostí pro lidstvo se také prý nebála mluvit o smrti a o tom, co následuje po ní. Údajně tvrdila, že zesnulé osoby stále žijí a smrt je jen začátek. Podle interpretace jejích slov se ale zpět na Zem nedostane každý.

"Mrtví stále žijí, jsou mezi námi, milují nás a pomáhají nám pochopit věčné pravdy života," údajně měla sdělit světu, jak uvádí kniha, která se věnuje nejznámějším proroctvím světoznámé bulharské jasnovidky o lidské budoucnosti.

"Proto je musíme v srdcích uctívat… Pro mrtvého je důležitá úcta a city živých. Ne jídlo, které mnozí při vzpomínce podávají, jen aby se před lidmi ukázali. Duchové jsou průzrační a bezbarví jako voda ve sklenici. Svítí, vyzařují světlo. Chovají se jako lidé – sedí, chodí, smějí se, pláčou," vyřkla prý mrazivé informace před svým skonem proslulá věštkyně, jak ji cituje zmíněná kniha Proroctví jasnovidky Vangy od Ženi Kostadinové.

"Existuje převtělování, ale ne každý může být převtělen. Na Zem se znovu vrací pouze dobří a nejlepší. Duše, které žijí v nadpozemském světě, mají třicet let – Kristův věk. Mají zrak, chuť, sluch. Někteří pomáhají živým. Když přijde andělský život, nepozná ani staré, ani mladé. Nejsou tam mladší nebo starší 33 let," vylíčila údajně Baba Vanga s tím, že lidstvo čeká doba velkých zázraků, kdy věda uskuteční velké objevy v duchovní a nemateriální oblasti života.

K tématu »života po životě« se vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš, který se zabývá převážně psychologií rodiny a partnerskými vztahy, další jeho dominantou je církevně-pastorální psychologie.

"Podle mě nemáme způsob, jak to změřit. Chybí nám metodologie k prokázání. V psychologii, pokud nemáme vysvětlení a nástroj ke změření, buď tvrdíme, že to neexistuje – je to hloupost a nesmysl, nebo argumentujeme, že je mnoho věcí stále neprobádaných," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ohledně teze, že život po smrti nekončí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.