Zlá nemoc rozdělila Česko. Lidé si přestávají věřit, míní vědma. Sdělila, kdy přijdou lepší časy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 3. 2021

Česká společnost je rozdělená a dál se bude štěpit. Myslí si to vědma Barbara Kočková, která sleduje, co s Českou republikou a smýšlením veřejnosti za více než rok udělala koronavirové epidemie. "Jsou lidé, kteří dodržují veškerou bezpečnost, a druhá skupina těch, kteří už ničemu nevěří," popsala vědma pro ŽivotvČesku.cz.

Svíravé obavy z koronaviru, z ekonomické situace, z budoucnosti. Naděje, ale i obavy, které vzbuzuje očkování. Izolace starých i mladých lidí, politické třenice, rozdělené rodiny a společnost a rozhádaní partneři. Tak po roce s epidemií vypadá Česko.

"Lidé jsou na tom neskutečně špatně po psychické stránce, a to i mladí lidé. Všichni víme, že stát se rozdělil na dvě skupiny lidi. První, která dodržují veškerou bezpečnost, a druhá skupina těch, kteří už ničemu nevěří, tudíž nedodržují vůbec žádná opatření. Čeká nás přitom ještě hodně těžké období. Situace by se neměla podceňovat, ale také není dobré propadat depresím," popsala současnou situaci pro ŽivotvČesku.cz vědma Barbara Kočková.

Podle jejích slov je stav naší země nejhorší za celou dobu. "Bohužel ale moc příznivou situaci nevidím ani v následujících třech měsících. Letní měsíce ještě nebudou nic moc. Mírnější zlepšení karty ukazují koncem léta. Spolu se začátkem podzimu se ale v kartách jeví už jako pozitivní období," předpověděla pro ŽivotvČesku.cz známá kartářka, která se domnívá, že krize může mít i očistný charakter.

"I v této situaci platí staré pořekadlo, že všechno zlé je k něčemu dobré. Celá planeta se očistí a odpočine si například od exhalací z dopravy. S touto situací se velmi změní také politická sféra. Nastane doba hodně velkých změn," dodala Barbara Kočková pro ŽivotvČesku.cz.

Lidé se po dlouhém zimním období nadechli a budou si užívat sluneční paprsky. V létě ale z...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.