Zmar a další čekání. Odvolací soud pašeračky Terezy byl znovu odložen. Mluvčí uvedla, co bude dál

Profimedia
Češka Tereza H.
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 4. 7. 2021

Případ pětadvacetileté Češky Terezy Hlůškové, kterou zadrželi pracovníci celní správy na pákistánském letišti se zásilkou heroinu, měl konečně směřovat k posunu. Na úterý 29. června bylo po mnohých předchozích komplikacích stanoveno datum odvolacího soudu, který se nakonec opět neuskutečnil. "Pan velvyslanec se s ní osobně setkal těsně před stanoveným datem soudu. Probral s ní další varianty možného postupu a vývoje," uvedla tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí pro ŽivotvČesku.cz.

Psychika mladé Češky nesmí podlehnout negativním dopadům, které souvisí s vývojem jejího případu. Už několikrát mohlo dojít ke zvratu, ale zatím si musí dál odpykávat trest v láhaurském vězení Kot Lakhpat, ve kterém strávila více jak 24 měsíců. Na začátku roku 2018 ji celní správa na pákistánském letišti zadržela s balíčkem, který obsahoval téměř 10 kilogramů heroinu. Naneštěstí zákony země ležící v jižní Asii jsou k činům, mezi něž pašování drog patří, velmi přísné.

Tereza Hlůšková si vyslechla v březnu loňského roku verdikt, který znamenal trest ve výši necelých devíti let odnětí svobody. Musela se smířit se skutečností, že jí nezbývá nic jiného, než ustát drsné podmínky panující za mřížemi centrální věznice hlavního města jedné z největších pákistánských provincií Paňdžáb. Do termínů odvolacího soudu už mnohokrát něco zasáhlo, včetně pandemie koronaviru. Ale ani nejnovější stanovené datum 29. června neznamenalo pro trestanou blondýnku žádný pokrok.

"Odvolací soud v úterý 29. června neproběhl, bylo to odloženo. V případu Terezy H. soud tedy opět nerozhodl. Pracovníci české ambasády v Pákistánu včetně konzula i velvyslance poskytují konzulární pomoc a jsou s ní dlouhodobě v kontaktu. Pan velvyslanec se s ní osobně setkal těsně před stanoveným datem soudu. Probral s ní další varianty možného postupu a vývoje," sdělila tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že už se předběžně hovořilo o náhradním termínu.

Herec Macaulay Culkin (41), kterého si lidé nejlépe pamatují jako rozkošného Kevina ze Sám...

"Myslím, že byl v řešení zářijový termín, ale zatím ještě nebylo nic potvrzeno," dodala pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu