Známý lékař Jan Hnízdil spálil roušku. Jsem z toho venku, postavil se vládním opatřením

Jan Hnízdil má ohledně nošení roušek jasno.
Jan Hnízdil má ohledně nošení roušek jasno.
Foto: Archiv Jana Hnízdila
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 5. 2020

Lékař Jan Hnízdil obřadně spálil svou roušku a pochlubil se svým činem na sociální síti. Poté, co ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že nově mají výjimku z nošení ochrany dýchacích cest mimo jiné duševně nemocní lidé, Hnízdil prohlásil, že k nošení roušky není mentálně způsobilý.

Hnízdil patří dlouhodobě ke kritikům koronavirových opatření. Před pár dny vláda vydala několik výjimek mezi něž patří, že roušku nemusí nosit členové domácnosti, kteří jedou spolu v autě nebo děti do dvou let. Dále lidé, kteří jsou duševně nemocní a jejich psychický stav jim neumožňuje roušku nosit.

"Z dnešního nařízení ministra zdravotnictví ČR Adama Vojtěcha: „Výjimka (nenošení roušky) je stanovena také nově pro osoby s poruchou intelektu, kognitivní poruchou či závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu. K nošení roušky nejsem mentálně způsobilý. Jsem z toho venku!" uvedl Hnízdil.

Ke svému prohlášení přidal snímek, na němž pálí obřadně roušku. Ministerstvo zdravotnictví v mimořádném opatření žádné podmínky pro kontrolu toho, zda je člověk mentálně nemocný, nestanovilo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.