Známý obchodní řetězec se dopustil trapasu kvůli koronaviru. Od zákazníků schytal pořádnou kritiku

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2020

Kvůli aktuální situaci přicházejí den za dnem nová bezpečnostní a hygienická opatření a není se čemu divit, když takový stav vyvolá mezi lidmi chaos. Kvůli nařízení vlády mohou vznikat nedorozumění a chyby v šumu zmatené komunikace. Jedné takové se dopustil známý obchodní řetězec, který si vyložil opatření jinak, než bylo údajně myšleno.

Britský hypermarket Tesco dostal kontroverzní pokyny od vlády k tomu, jak má v následujících dnech a týdnech řídit a organizovat fungování svého podniku. Jedno z nařízení přineslo zákaz prodej tzv. »nepodstatného» zboží. Jako tomu bylo už za první vlny koronaviru, stejně i teď jsou uzavřeny obchody, které vláda nepovažuje za zásadní. Na rozdíl od situace na jaře, však otevřené obchody musí dodržovat kromě jiného právě pravidlo neprodávat zboží, které se považuje za nedůležité.

Kvůli minimu možností, kde si tamní obyvatelé mohou nakoupit potřebné zásoby, jsou tak běžné nákupy poměrně náročným úkolem. Jenže nařízení o zboží, jehož prodej není otázkou nutnosti, se bez jasných a konkrétních zásad, dá vykládat různě. Právě řetězec Tesco se dostal do nepříjemného střetu kvůli tomu, že za takové zboží považoval i nezbytnost dámské hygieny – vložky a tampony. A zákaznice, která si chtěla tyto hygienické potřeby koupit, byla odmítnuta s tím, že to není potřebné zboží.

"Můžete mi vysvětlit, proč mi dnes bylo řečeno, že si nemůžu koupit menstruační vložky, které jsou podle mě pro ženy opravdu nezbytné? Ale alkohol si koupit můžu, to nedává smysl," napsala rozhořčená zákaznice Katie na Twitteru společnosti. "Ahoj Katie. Chapeme, jak frustrující budou tyto změny pro naše velšské zákazníky. Nicméně velšská vláda nám řekla, abychom tyto produkty neprodávali po celou dobu trvání vládních nařízení," přišla reakce britského Tesca na stížnost Katie.

Do konfliktu zasáhla dokonce i samotná vláda. "To je špatně – produkty z oblasti dámské hygieny jsou nezbytné. Supermarkety mohou i nadále prodávat zboží, které lze zakoupit v lékárně." Vedení společnosti se na sociálních sítích veřejně omluvilo a uvedlo, že se jednalo o ojedinělý incident a zboží bude normálně prodávat, jak uvedl britský Mirror.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.