Zpěvačka Cher zachránila týraného slona, který umíral v zajetí. Díky ní našel nový domov a vytouženou svobodu

Zpěvačce Cher se podařilo osvobodit týraného slona Kaavana
Zpěvačce Cher se podařilo osvobodit týraného slona Kaavana
Foto: showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 11. 2020

Zpěvačka Cher (74) je majitelkou velkého hlasu, ale také velkého srdce. Jako aktivistka v boji za ochranu zvířat projevila obrovskou vůli v pokusu zachránit týraného slona Kaavana, který je známý také jako »nejosamělejší slon na světě«. V pákistánské zoologické zahradě zvíře strádalo a chřadlo, ale Cher bojovala za jeho propuštění ze zajetí v těch nejvyšších kruzích a díky jejímu pevnému odhodlání přišla pro Kaavana vytoužená svoboda.

Pro člověka-šťastlivce třetina života. Přesně 35 let strávil slon Kaavan v zoologické zahradě Marghazar v pákistánském Islámábádu, kde den po dni chřadl. Poté, co mu zemřela sloní partnerka v roce 2012, následovaly vážné zdravotní problémy. Strádání a bolest se podepisovaly na Kaavanově zdraví a byl nejvyšší čas s tím něco dělat. Zvíře přežívalo v malém výběhu a bylo nucené žebrat o peníze návštěvníků, zatímco ho chovatelé zraňovali ostrými bodci. Do boje za propuštění slona se aktivně zapojila slavná zpěvačka Cher, autorka hitů Believe nebo Strong Enough, která si přála Kaavana přemístit do přírodní rezervace v Kambodži, kde byl našel svobodu a nový smysl života.

V ZOO, které bylo domovem Kaavana, panovaly velmi špatné podmínky, a tak se soudce rozhodl zařízení uzavřít. Cher se setkala s pákistánským premiérem Imranem Chánem (68), který jí osobně poděkoval za její starost a péči o opuštěného slona. "Přišla jsem ze schůzky. Děkuji předsedovi vlády Imranu Chánovi za to, že mi umožnil přemístit Kaavana do Kambodži," uvedla slavná zpěvačka na Twitteru.

Kaavan tak získal nový domov v přírodní rezervaci v Kambodži. Cher sdílela také stránku, kde lidé mohou přispět na budování jeho »hnízdečka«. Poté, co byl slon zachráněn, vydala prohlášení skrze charitativní organizaci Free The Wild, která se zaměřuje na svobodu zvířat, která jsou ze zajetí vypuštěna do volné přírody. Mimo jiné je také její spoluzakladatelkou. "Moje přání se konečně splnilo. Na tento okamžik jsme dlouho čekali a snili o tom, až konečně uvidíme, jak Kaavana odváží ze ZOO. Navždy zůstane s námi," uvedla zpěvačka, jak informovalo britské Metro.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.