Zpěvačka Dasha neztrácí optimismus ani v krizi. Fyzická práce mi pomáhá i psychicky, prozradila

Dasha se snaží trávit čas s rodinou
Dasha se snaží trávit čas s rodinou
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2020

Zpěvačka Dasha (39) křtila nedávno nové album, ale i jí se dotkla aktuální vážná situace, která kvůli epidemii koronaviru nastala v Česku. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak se snaží trávit volný čas a co pro ni znamenají vládní nařízení, která momentálně zasahují do života každého z nás.

Dagmar Sobková alias Dasha je úspěšná zpěvačka, která působí v mnoha známých muzikálech. Spolupracovala například s legendárním Karlem Gottem (†80), Helenou Vondráčkovou (73) a řadou dalších a její výjimečný hlas je úzce spojen také s oblíbenou televizní show Stardance ...Když hvězdy tančí. V roce 2010 získala dokonce cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v kategorii Muzikál a opereta. Teprve před pár dny křtila vlastní album, ale opatření spojená s nákazou covid-19 zasáhla do jejího života stejně, jako u jiných.

"S celou rodinou jsme naštěstí zdraví. Zatím se snažím užívat si volný čas, ale kdyby situace měla trvat delší dobu, což se dá předpokládat, tak by to bylo horší. Zatím jsem docela pracovala, program mám poměrně naplněný. Ale samozřejmě mi chybí večerní koncerty. Zpívání mám jako koníček a zároveň jako hlavní profesi. Je to nezvyk, protože obzvláště před Vánoci bývá koncertů nejvíce. Nikdy se mi ještě nestalo, že bych v říjnu seděla v poklidu s rodinou doma. Zatím se to snažím brát pozitivně - odpočívám a věnuju se rodině. Poslední roky jsem byla v těchto měsících pracovně poměrně hodně »uhnaná«, takže teď si to nezvykle užívám," řekla sympatická zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Ale i její pozitivní pohled na věc, má svou druhou stránku. "Samozřejmě mám obavu, co bude za měsíc, za dva. Nejhorší je ta nevědomost, když si člověk nemůže nic naplánovat a neví, co bude. Snažíme se uskromnit, člověk toho k životu příliš nepotřebuje. Díkybohu zvládáme, protože jsme si šetřili na nějaké věci kolem domu, které se odsunou, a čas teď budeme čerpat pro sebe. Máme velkou zahradu, která na podzim potřebuje hodně péče a zazimování, proto jsem často venku a pracuju na čerstvém vzduchu. Fyzická práce mi pomáhá i psychicky. Tvořím také vlastní písničky a zaměstnávám se, abych zůstala v pohybu. To asi dělají všichni kolegové," uvedla Dasha pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.