Zpěvačka z talentové reality show přiznala rakovinu prsu. Čeká mě velký boj, říká Patricia Janečková

Patricia Janečková
Patricia Janečková
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 2. 2022

V roce 2010 se v televizní talentové soutěži Talentmania blýskla tehdy dvanáctiletá operní zpěvačka Patricia Janečková (23). Nadaná dívka si tehdy ze soutěže odnesla hlavní cenu ve výši čtyř milionů korun a od té doby se zpěvu věnuje profesionálně. Na čas ale musí kariéru přerušit. "Výsledky biopsie prokázaly zhoubný nádor prsu," uvedla talentovaná umělkyně na sociálních sítích.

"Drazí přátelé, tento rok měl být plný krásných koncertů a divadelních představení. Všechno je jinak. Před pár dny jsem od lékařů zjistila, že mě čeká velký boj. Rakovina byla, je a bude mezi námi a i když jsem si vždy myslela, že mládí rovná se zdraví, není tomu tak. Výsledky biopsie prokázaly zhoubný nádor prsu," svěřila se Patricia Janečková svým fanouškům prostřednictvím Instagramu.

Nyní musí zrušit veškeré nasmlouvané koncerty a další akce, aby se mohla soustředit na léčbu, která ji čeká. Je však plná optimismu a věří, že se jí podaří těžké onemocnění překonat. "Život jde dál a já věřím, že tento boj s pomocí lékařů vyhraju a zase se vrátím v plné sile. Všem přeji hodně zdraví, mějte se rádi a nezapomeňte a dbejte na prevenci," vzkázala Patricia svým příznivcům.

S podobným osudem se v nedávné době potýkaly také jiné mladé zpěvačky, například Anna Julie Slováčková (27), kterou rovněž postihla rakovina prsu. V rámci léčby podstoupila operaci, během které jí byl nádor odstraněn, a poté několik cyklů chemoterapie. Nyní se může podle lékařů považovat za vyléčenou. "Léčbu už mám ukončenou, to znamená, že jsem dobrala i léky. Jsem za to nesmírně ráda. Samozřejmě, že mám před sebou kontrolní vyšetření a určitě budu dlouhodobě lékaři sledována, ale po tom všem jsem ráda, že to je v dobrém stavu," uvedla před časem pro ŽivotvČesku.cz.

Zkušenost s rakovinou má také zpěvačka Markéta Konvičková.  Jednalo se o nádor na vaječníku a způsobil, že zpěvačka otékala v obličeji, přibrala, a dokonce jeden čas musela nosit paruku. Než nemoc přiznala veřejně, musela si vyslechnout řadu nepěkných narážek na svůj vzhled. Internetoví hateři jí například vyčítali, že to přehání s botoxovými injekcemi nebo alkoholem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.