Zpěvačku ze SuperStar kilogramy navíc v plavkách netrápí. Žena se musí brát taková, jaká je, říká

Zpěvačka Leona Šenková
Zpěvačka Leona Šenková
Foto: se souhlasem Leony Šenkové
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 6. 2021

Leona Šenková (28) se v roce 2009 proslavila v populární pěvecké soutěži. Dnes je nejen zpěvačkou, ale i sebevědomou ženou, která se kilogramy navíc nenechá ochudit o žádné životní zážitky. Na sociálních sítích sdílela foto v plavkách a ukázala, že v horkých dnech se nikdo za svou postavu stydět nemusí, ať je jakákoliv. "Já jsem byla baculatá od dětství a táhne se to se mnou po celý život. Je potřeba, abychom se brali takoví, jací jsme a cítili se dobře," řekla Leona Šenková pro ŽivotvČesku.cz.

V roce 2009 byla Leona Šenková jednou z favorizovaných účastnic divácky oblíbené pěvecké show. Už tehdy, v pouhých 16 letech, ukazovala, že i ženy s pár kilogramy navíc mohou být krásné a navíc nesmírně talentované. Dnes jí nedělá problém jít na koupaliště nebo se v tropických dnech obléct do kraťasů. Jak sama říká, baculatá byla od dětství a bere se takovou, jaká je.

"Tohle je téma na dlouhé povídání. Já jsem byla baculatá od dětství a táhne se to se mnou po celý život. I když jsem někdy držela diety, tak jsem takhle nastavená. Hubnutí mi nejde celý život, držet diety a jíst jen zeleninové saláty... Když si dám něco, co je tučnější, hned přiberu kilogram. Je potřeba, abychom se brali takoví, jací jsme a cítili se dobře," řekla Leona Šenková pro ŽivotvČesku.cz.

Modelky na sociálních sítích nebo v časopisech Leoně Šenkové sebevědomí nesrážejí. "Nechci nikoho urazit, ale když občas koukám na nějaká videa, říkám si, že by modelky neměly mluvit. To, co mají v postavě, chybí v hlavě. Já jsem normální holka z města a občas mi nějaká děvčata připadají stupidní. Ačkoliv jim to sluší a vypadají dobře, trošku tam schází větší inteligence," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka.

"Oblékat se v létě pohodlně chce určitou odvahu, a kdo je plnější, tak by měl zvolit určitý typ oblečení. Kdybych viděla oplácanou holku s kraťasy, ze kterých jí leze půl zadku venku, taky bych řekla, že jí chybí soudnost. I plnoštíhlá holka se může hezky obléct, zvolit to, co jí bude slušet. Žena se musí brát taková, jaká je. Samozřejmě, že může občas sportovat, vynechat hranolky, ale ne každému je dáno to, aby mohl být hubený. Řídím se i tím pravidlem, že až tlustí budou hubení, hubení budou studení," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která je zároveň učitelkou ve školce.

Podle bývalé soutěžící pěvecké show se dá vzhled díky povaze přehlédnout. "Žena se hlavně musí smát a nesmí mít mindráky, musí být šťastná. Pak ostatní přehlédnou, že má třeba silné ruce nebo nohy. Žena musí být optimistická pro sebe i pro okolí, bavit se a bavit lidi. Já se v plavkách ukazuji také proto, abych ostatním dodala odvahu. Musí se podívat na věci, ve kterých jsou dobré a na své přednosti. I silná holka může mít krásné vlasy nebo oči. Je důležité, mít se rád," dodala pro ŽivotvČesku.cz zdravě sebevědomá Leona Šenková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.