Zpěvák Bohuš Matuš se pochlubil snímkem z dětství. O vlasy mě připravila otrava jedem, prozradil

Bohuš Matuš byl roztomilý chlapec
Bohuš Matuš byl roztomilý chlapec
Foto: Archiv Bohuš Matuše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 11. 2020

Bohuš Matuš (47) se řadí k talentovaným zpěvákům. Na ulici ho většinou potkáte se šátkem či čepicí na hlavě. Je to už řada let, kdy přišel o vlasy. Pro ŽivotvČesku.cz přiznal, že za tím stála nešťastná láska a otrava jedovatou rostlinou. "Kvůli tomu jsem přišel o téměř všechno, co jsem měl na hlavě," prozradil zpěvák, který se pochlubil snímkem, na kterém jako dítě má vlasů na rozdávání.

Zpěvák popsal, jak o ně přišel. A rozhodně to nebyla sranda. Šlo mu o život. "Když mi bylo šestnáct nebo sedmnáct let, tak jsem byl na táboře, kde jsem se nešťastně zamiloval. Nevyšlo to a já jsem to dost prožíval. A tak jsem se vydal na procházku do lesa. A tam byly takové kuličky na rostlině, které jsem si spletl a snědl jsem je. Byl mezi nimi rulík. Následoval týden na ARO a z toho jsem o vlasy přišel," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který ale našel životní lásku v podobě sedmnáctileté Lucie. S ní každým dnem očekává narození prvního dítěte - dcery.

Matuš ale přiznává, že tak o úplnou náhodu s konzumací poměrně dost jedovaté rostliny nešlo. "No, úplná náhoda to nebyla. Život mě zkrátka přestal bavit. Vlasy mi slezly hned druhý den v nemocnici, měl jsem jich plný polštář," dodal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který měl obrovské štěstí.

Člověk se může totiž rulíkem zlomocným otrávit jednak přímou konzumací plodů, nebo případně třeba přes kozí mléko či kozí maso, pokud koza tuto rostlinu sežere. Smrtelnou dávkou jsou u malého dítěte už 3 bobule, u dospělého přibližně 10.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.