Zpěvák Petr Kolář už zlevnil svůj dům o cenu bytu v Brně. Na nových fotkách vynikl bazén a podle makléře se ozvalo několik zájemců

Dům Petra Koláře v pražské Uhříněvsi.
Dům Petra Koláře v pražské Uhříněvsi.
Foto: Se svolením Nextreality
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2022

Dům zpěváka Petra Koláře (54) na kraji pražské Uhříněvsi je stále na prodej a znovu zlevnil. Podle makléře, který se o nemovitost stará, je na vině komplikovaná doba a nerozhodnost zájemců. "Objekt se teď s příchodem hezčího počasí znovu nafotil, vynikl bazén i celý pozemek a zaktualizovala se cena, aby odpovídala trhu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Dušan Měchura.

Nové fotky a snížení ceny podle makléře Dušana Měchury pomohlo a o nemovitost se zajímá několik kupců. "Osobně dům vnímám jako jeden z nejhezčích v okolí. Je to precizní stavba na velmi žádaném místě, kde je příroda za rohem a přitom velmi dobré spojení do centra Prahy," vyzdvihl makléř s tím, že si dům svého nového majitele určitě najde.

Interpret hitů jako »Ještě že tě, lásko, mám« nebo »Navzdory hříchům« Petr Kolář nicméně už z původní ceny zlevnil přes pět milionů korun, aktuálně za dům požaduje 24 800 000. K prvnímu zlevnění z původní ceny 29 950 000 korun došlo začátkem března.

"Jsme teď v takovém nerozhodném období, což je prostě tou dobou. Nikdo neví, kdy skončí konflikt na Ukrajině, všechno zdražuje a na trhu s nemovitostmi zájemců razantně ubylo. Lidé na dům chodí, ale spousta jich evidentně vyčkává, co se bude v příštích týdnech a měsících dít," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Dušan Měchura, proč k prodeji zatím nedošlo.

Nemovitost je podle makléře zajímavá nejen tím, že v ní žije slavný zpěvák, ale i prostorem a dispozicemi. "Dům o celkové užitné ploše 253 m2 je rozdělený do dvou pater. V přízemí je moderní kuchyň s jídelnou, která díky otevřenému konceptu přirozeně přechází do obývacího pokoje. Přechod je řešen zábradlím a krbem, a tak si jako rodina jste stále nablízku. Skrze francouzské dveře se dostanete na zastřešenou pergolu, kterou lze využívat i během chladnějších období jako zimní zahradu. Z té se pak snadno dostanete na zahradu, jejíž dominantou je krytý bazén," uvádí inzerát na portálu s realitami.

"V přízemí se skrývají další dvě důležité místnosti - pracovna a hudební zkušebna, kterou lze snadno přetvořit dle vlastních potřeb, například buď v kreativní či podcastové studio, nebo posilovnu. Zkušebna má vlastní WC, není třeba chodit přes celý byt do koupelny, kde je sprchový kout, umyvadlo a další toaleta. Vedle koupelny se po schodech dostanete do horního patra, kde najdete ložnici pro dospělé s vlastní koupelnou. Ta má rohovou masážní vanu a šatnu. Dále zde najdete dětský pokoj a ložnici pro hosty. Dům má k dispozici garáž pro jedno auto, která má dostatek místa i pro kola," je dále uvedeno v inzerátu v souvislosti s prodejem domu, který byl zkolaudován v roce 2007.

Petr Kolář se loni v říjnu rozešel s přítelkyní Lenkou Chlupáčovou, jako důvod prodeje domu nicméně uvedl, že se chce přestěhovat ještě blíže přírodě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.