Zpověď Tomáše Magnuska: Zhubnul jsem 70 kilogramů, teď mě čeká to nejtěžší, říká režisér

Herec a režisér Tomáš Magnusek
Herec a režisér Tomáš Magnusek
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2020

Režisér Tomáš Magnusek (36) prošel od začátku letošního roku radikální proměnou, která odstartovala jeho nový životní směr. Zbavil se neuvěřitelných 70 kilogramů na váze a dnes vypadá skvěle. Ovšem to nejtěžší ho teprve čeká. "Mám před sebou druhou polovinu boje s váhou," prozradil pro ŽivotvČesku.cz.

Sympatický režisér je sice vystudovaný pedagog, ale věnuje se hlavně filmové tvorbě. Působí jako režisér, herec a také scénárista a na svém kontě má řadu filmů a televizních seriálů. Dlouhá léta trpěl výraznou obezitou, ale přelom nového roku 2020 se pro něj stal zlomovým.

"Vánoce mám v jídle celoživotně úplně naopak. Vůbec neholduji tradičním vánočním jídlům a cukroví, proto mi právě v průběhu svátků došlo, že už nenastane vhodnější doba na změnu. Začal jsem hned v lednu a vyhlášení březnové karantény ještě navíc přispělo k tomu, že jsem se mohl najednou naplno věnovat sám sobě. Velmi přísně si kontroluji, co jím a připojil jsem neméně důležitou pohybovou aktivitu. Střídám několikakilometrové procházky, posilovnu a pobyt v sauně, abych se zapotil. Paradoxně mám za 9 měsíců víc pohybu než za 16 let. Striktně počítám i kalorie, protože hubnutí je opravdu jen čistá matematika příjmu a výdeje," řekl Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

Po několika letech vysokého pracovního nasazení se také konečně vyspal. "Spánek je pro hubnutí důležitý. Když dáváte tělu zabrat, musíte to kompenzovat mírou odpočinku. Tímto režimem se mi podařilo zhubnout úžasných 50 kilo, ale věděl jsem, že musím podstoupit operaci na odstranění přebytečné kůže. Takže dalších 20 kilo bylo rázem dole."

Diety nefungují

Magnusek se netají tím, že vyzkoušel řadu známých diet slibujících zázračné »zmizení« kilogramů, ale rozhodně není jejich zastáncem.

"Žádná jednostranně zaměřená dieta vám nepomůže, protože není dlouhodobě udržitelná. Dokážete třeba něco zhubnout, ale jak se vrátíte k normálnímu jídelníčku, nikdy neošálíte jo-jo efekt. Nejvíce funguje pohyb a pravidelnost. Musíte věnovat čas sami sobě. Aspoň ze začátku doporučuji počítat kalorie, aby se člověk naučil orientovat v tom, kolik má jaká potravina čeho. Já jsem díky tomu získal přehled přes všechny důležité živiny a hodnoty. Mám čísla v hlavě, od zeleniny až po jogurt," upřesnil Magnusek, kterého lidé znají jako režiséra třídílného snímku Bastardi.

Magnusek je vděčný za úspěch, kdy se přenastavil na shazování přebytečných kilogramů. Ovšem vyhráno ještě nemá. Nejtěžší boj ho teprve čeká, a to váhu si udržet.

"Spousta lidí musí mít autonehodu nebo vážný zdravotní problém, aby dokázali říct, že se podruhé narodili. Já jsem se podruhé narodil, ale současně dobře vím, že nemám zdaleka vyhráno. Zvládl jsem první polovinu boje a ta druhá mě teprve čeká – udržet to. Teď už se peru jen s pár posledními kilogramy. Ale vzhledem k tomu, že jsem nekuřák, nepiji alkohol, mým koníčkem je především práce, bude to omezování v jídle, které jsem považoval asi za hlavní zdroj požitku, křest ohněm," dodal známý režisér, jehož film pro všechny generace diváků s názvem Stáří není pro sraby, bude mít premiéru v kinech v polovině roku 2021.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.