Zpráva o úmrtí Hany Maciuchové zasáhla její kolegy. Promluvil Rudolf Hrušínský i Daniela Kolářová

Rudolf Hrušínský a Hana Maciuchová
Rudolf Hrušínský a Hana Maciuchová
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 1. 2021

Národem milovaná herečka Hana Maciuchová (†75) zemřela. Podlehla v boji s dlouholetou nemocí. Lidé si ji v posledních letech zamilovali zejména jako Miriam Hejlovou z nekonečného seriálu nejsledovanější tuzemské televizní stanice. "Mě ta zpráva velmi zaskočila, já to nečekala," řekl pro ŽivotvČesku.cz kolegyně a kamarádka herečky Daniela Kolářová (74).

V minulosti se herečka léčila s rakovinou prsu. Zemřela 26. ledna 2021 v nemocnici v Olomouci v ranních hodinách. Zpráva o jejím úmrtí zarmoutila její herecké kolegy.

"Volali mi z televize nyní, tak mi to říkali. Vím to pár vteřin. My spolu studovaly na DAMU ve stejném ročníku, takže jsme se znaly opravdu od začátku. Po letech jsme byly kolegyně v Divadle na Vinohradech. Často jsme se setkávaly na jevišti, v televizi a byly jsme dobré kolegyně. Mě ta zpráva velmi zaskočila, já to nečekala. Omluvte mě," řekla pro ŽivotvČesku.cz Daniela Kolářová, které se mluvilo velmi těžce.

Haně Maciuchové lékaři diagnostikovali rakovinu v lednu 2016, následně podstoupila první chemoterapii. Ještě v minulém roce se zdálo, že je z nejhoršího venku.

"Je to strašné. Dozvěděl jsem se to teď od vás. Teď k tomu nebudu více říkat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Rudolf Hrušínský, který s herečkou strávil řadu let v seriálu Ulice.

Poslední rozloučení s legendou české kinematografie bude v rodinném kruhu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.