ŽvČ: Případ mrtvého kojence z Mělnicka stále není uzavřen. Pitva prověřuje i smrt návykovou látkou

Policie čeká na výsledky pitvy - Ilustrační foto
Policie čeká na výsledky pitvy – Ilustrační foto
Foto: Archiv / pixabayl.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2020

Kriminalisté stále řeší případ mrtvého čtyřměsíčního kojence na Mělnicku. Stále ho neuzavřeli, protože výsledky komplexní pitvy nejsou známy. Prověřuje se několik faktorů, mezi nimi i smrt návykovou látkou. Policie zatím uvedla, že se matka těla dítěte zbavila poté, co zemřel podle prvotních zjištění na syndrom náhlého úmrtí. Tělo zatížila kameny a hodila ho do nedaleké řeky.

"Prověřujeme i další okolnosti, čeká na další výsledky pitvy. Na svobodě zatím nikdo nebyl omezen. Stejně tak obviněn," řekla pro Život v Česku mluvčí Středočeské policie Markéta Johnová.

Matka nejprve policii nahlásila, že dítě ztratilo i s kočárkem. Měla na chvíli usnout při opalování v zámeckém parku v Hoříně. Policisté neprodleně vyhlásili pátrání. Do hledání dítěte se zapojila říční hlídka, psovodi i vrtulník. „Dítě dle jejich slov z jí neznámých důvodů zemřelo. Kriminalistům následně označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila,“ uvedla mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Tělo našli v sobotu

Policisté v úterý uvedli, že dítě pravděpodobně zemřelo na syndrom náhlého úmrtí. Ten mohl zapříčinit i jiný faktor. Na výsledky komplexní pitvy se proto stále čeká. Tělo dítěte se podařilo najít najít v sobotu v odpoledních hodinách. A to když matka označila místo, kam dítě hodila.

Podle nově zveřejněných informací ho matka zasypala kamením. „Mohu potvrdit, že dítě bylo nalezeno v řece zatížené kamením,“ dodala Johnová.

Podle rodinných příslušníků užívala matka čtyřměsíčního kojence návykové látky, ale podle policie nebyla v době oznámení pod vlivem drog ani alkoholu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.