ŽvČ: Případ mrtvého kojence z Mělnicka stále není uzavřen. Pitva prověřuje i smrt návykovou látkou

Policie čeká na výsledky pitvy – Ilustrační foto
Policie čeká na výsledky pitvy – Ilustrační foto
Foto: Archiv / pixabayl.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2020

Kriminalisté stále řeší případ mrtvého čtyřměsíčního kojence na Mělnicku. Stále ho neuzavřeli, protože výsledky komplexní pitvy nejsou známy. Prověřuje se několik faktorů, mezi nimi i smrt návykovou látkou. Policie zatím uvedla, že se matka těla dítěte zbavila poté, co zemřel podle prvotních zjištění na syndrom náhlého úmrtí. Tělo zatížila kameny a hodila ho do nedaleké řeky.

"Prověřujeme i další okolnosti, čeká na další výsledky pitvy. Na svobodě zatím nikdo nebyl omezen. Stejně tak obviněn," řekla pro Život v Česku mluvčí Středočeské policie Markéta Johnová.

Matka nejprve policii nahlásila, že dítě ztratilo i s kočárkem. Měla na chvíli usnout při opalování v zámeckém parku v Hoříně. Policisté neprodleně vyhlásili pátrání. Do hledání dítěte se zapojila říční hlídka, psovodi i vrtulník. „Dítě dle jejich slov z jí neznámých důvodů zemřelo. Kriminalistům následně označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila,“ uvedla mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Tělo našli v sobotu

Policisté v úterý uvedli, že dítě pravděpodobně zemřelo na syndrom náhlého úmrtí. Ten mohl zapříčinit i jiný faktor. Na výsledky komplexní pitvy se proto stále čeká. Tělo dítěte se podařilo najít najít v sobotu v odpoledních hodinách. A to když matka označila místo, kam dítě hodila.

Podle nově zveřejněných informací ho matka zasypala kamením. „Mohu potvrdit, že dítě bylo nalezeno v řece zatížené kamením,“ dodala Johnová.

Podle rodinných příslušníků užívala matka čtyřměsíčního kojence návykové látky, ale podle policie nebyla v době oznámení pod vlivem drog ani alkoholu.

Život někdy přináší situace, nad kterými zůstává rozum stát. Snad pro každou ženu je mateř...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu