18 let odnětí svobody pro Slávka Bouru. Stojí to kvůli vyšší moci, prozradil umělec

Moderátor Slávek Boura
Moderátor Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2020

Moderátor Slávek Boura (56) měl být údajně součástí sítě drogových dealerů, které odhalila policejní akce Vombat. Do zahraničí měl propašovat až dvacet kilo návykových látek jako kokain, pervitin a heroin. Muži zákona ho před časem obvinili. Hrozí mu 18 let vězení. "Nic se kolem té věci neděje, a to kvůli vyšší moci," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura.

"V tuto chvíli se kolem případu nic neděje. Vše je »pozastaveno« patrně kvůli koronaviru. Nic nevím, nic mi nepřišlo, rád bych to měl za sebou, protože jsem nic neudělal a příjemné mi to není," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura, kterého policie obvinila na jaře 2018 s tím, že v životě neužíval návykové látky a ani neví, jak by si je mohl obstarat.

Nestěžuje si, práce má dost, spíš byl překvapen, jak se někteří lidé dokáží zachovat. "Zatím nebyl žádný soud, který by řekl, že jsem něco udělal. Vlastně díky obvinění jsem poznal realitu přátelství, kdy se ukázalo, kdo je dobrý přítel a ctí presumpci neviny," pokračoval Slávek.

Celý problém s obviněním vznikl prý kvůli tomu, že pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý vyslán, aby takzvaně obhlédl terén v souvislosti s turismem.

"I když mé okolí prošlo takzvaným sítem, mám přátele, kteří věří, že jsem nevinný. I přes obvinění vím, že jsem nic neudělal a na vězení se rozhodně necítím," dodal pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura, který čeká, jakým směrem se kauza bude dále ubírat a věří ve spravedlnost. Zatím to ale kvůli současnému stavu vypadá, že kauza se bude řešit několik dalších let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.