193 centimetrů vysoký Martin Maxa zvládne 2500 dřepů za necelou hodinu a půl ve svých 61 letech. Přiznal sklony k depresím, skoro nejí

Zpěvák Martin Maxa je pohledný muž
Zpěvák Martin Maxa je pohledný muž
Foto: Se svolením Martina Maxy
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2022

Martin Maxa (61) je známý zejména tím, že o svou postavu vždy pečoval a vedle mnohých kolegů vypadal vždy jako kulturista. Nic se na tom nezměnilo a i nyní je nadaný zpěvák stále ve vynikající fyzické kondici. Pro ŽivotvČesku.cz se svěřil, že se stravuje velice střídmě a že musí sem tam bojovat se svými psychickými stavy. "Kvůli tomu vlastně celý život cvičím," vysvětlil.

Blonďatý muzikant se vždy pyšnil svalnatou vyrýsovanou postavou. A má ji i dnes, i když přiznává, že udržet si ji je čím dál tím obtížnější a všechno ho bolí. Cvičení mu ale pomáhá i psychicky.

"Mám sklony k depresím, a když si pořádně zacvičím, úzkosti jsou pryč. Benefit je to úžasný," přiznal se hudebník pro ŽivotvČesku.cz s tím, že si jednou do týdne dá 2500 dřepů, které je schopen udělat za pouhou hodinu a dvacet minut. Jiný den zase pro změnu zvládne najednou 700 kliků.

"Cvičím každý den a střídám silové a vytrvalostní cviky. Činky nezvedám, v posilovně jsem nebyl už celé roky," popsal docela překvapivě pro ŽivotvČesku.cz sportovní nadšenec.

Jaké má objemy, to také vůbec nesleduje. "Bicepsy jsem si nikdy neměřil, nejsem kulturista. Jediný sport, který jsem dělal vrcholově, je plavání,“ řekl 193 centimetrů vysoký zpěvák, který na svém těle nesnese ani gram tuku navíc.

Za perfektní postavou ale nestojí jen fyzická dřina. Nutností je také dodržování přísného jídelníčku. "Málo jím, opravdu skromně. Hlídám si ale poměr živin a jídlo si umím správně poskládat. Také se řídím instinktem a jím, jen když mám hlad. Pro mnoho lidí je těžké rozeznat, kdy mají chuť a kdy jsou hladoví. A podle toho to tak někdy na ulici taky vypadá," neodpustil si pro ŽivotvČesku.cz narážku na »obyčejné smrtelníky« urostlý zpěvák.

Martin Maxa, rodným jménem Ivan Varga, se narodil v Mostě. Vystudoval FTVS a pyšní se magisterským titulem. Živí se jako zpěvák, skladatel a kytarista. V anketě Český slavík získal v roce 2000 ocenění Skokan roku a v následujícím ročníku se umístil na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Věnuje se také malování a vyzkoušel si i herectví a moderování. Je svobodný a má tři děti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.