20 kilogramů se mu vrátilo. Tomáš Magnusek přiznal jojo efekt. Prozradil, jaký stravovací trik používá, že dokáže kilogramy opět rychle shodit

Tomáš Magnusek
Tomáš Magnusek
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 8. 2022

Před časem se rozhodl vyhlásit válku nadváze a podařilo se mu zhubnout přes 70 kilogramů. Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) prošel neskutečnou proměnou, ale nedávno se u něj dostavil takzvaný jojo efekt. "Přibral jsem dvacet kilogramů, což mě poměrně dost znervóznilo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Původní profesí je pedagog, pochází z Náchoda a dlouhé roky žil ve východních Čechách, ale v současné době už je přestěhovaný v hlavním městě. Tam také tráví čas přes pracovní týden a na víkendy se vrací zpátky do rodného města.

"Měl jsem zpět dvacet kilogramů nahoře, teď opět hubnu, takže mám pět kilogramů dole. Ale patřím do skupiny lidí, kteří s váhou budou mít celoživotní problém. Ale tím, že jsem v Praze, tak tady se snažím opět víc chodit, dokonce jsem si teď nedávno pořídil běžecký pás," popsal pro ŽivotvČesku.cz režisér.

Dlouhé roky už působí Tomáš Magnusek jako filmový režisér, scenárista a v neposlední řadě také jako herec. Jeho osoba byla vždy spojována s enormní obezitou, která se překvapivě nepodepsala na jeho zdraví, ale spíše mu začala vadit v běžných činnostech každodenního života.

"Alkohol nepiji, ale problém v rámci mých váhových přírůstků je v jídle. Já děsně miluji sladké. A když k tomu nemám pohyb, tak to je průšvih a váha jde nahoru. S čím mám dobré zkušenosti, tak s přerušovaným půstem. Na mě to funguje bezvadně a jsou dny, kdy za den ztratím na váze kilogram," dodal pro ŽivotvČesku.cz slavný režisér.

Co je jojo efekt:

Jojo efekt je opětovné zvýšení tělesné hmotnosti po její předchozí redukci. Opětovné přibrání je zpravidla větší, než byla původní redukce. K jojo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle, resp. okamžitě, vrátí k původnímu a převážně nezdravému způsobu stravování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.