33 let uplynulo od vzniku seriálu Cirkus Humberto. Dětský herec Pavel Mang promluvil o dluzích

Herec Pavel Mang
Herec Pavel Mang
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 3. 2021

Bylo mu osm let, když se proslavil rolí Vaška v legendárním seriálu Cirkus Humberto. A prakticky přes noc se z něj stal slavný dětský herec. Dnes Pavel Mang (42) na svou nejslavnější roli vzpomíná jen v dobrém. "Byl to pro mě splněný dětský sen, byla to příjemná doba," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz sympatický herec, který popsal, kam po konci seriálu zamířily jeho životní kroky. Dokonce mu v mládí vznikly problémy s financemi.

Cirkus Humberto nastartoval v roce 1988 kariéru sympatického Pavla Manga. Později se objevil v Jízdě králů, Arabele nebo Hospodě. Po neúspěchu na konzervatoři se ale stáhl a před kameru se už nikdy nevrátil. 

"Těch 33 letech jsem prožil jako na houpačce. Skončil jsem školu a jako mladý puberťák jsem s výučním listem obchodní školy zmizel do světa, kde jsem byl zaměstnán od uklízeče na vysokých školách, přes číšníka v restauraci až po barmana. Ale tím, že jsem byl mladý, nezkušený, jsem zapomněl hradit tehdy zdravotní pojištění, takže jsem se během pár let ocitl v dluhové pasti. Z ní jsem se díky tomu, že jsem v Praze na Florenci začal pracovat v obchodě s hodinami, naštěstí dostal. Takže vím, jak je to těžká situace a není opravdu příjemná. Pak jsem si dodělal maturitu a začal jsem žit život dospělého a zodpovědného muže. Před 12 lety jsem potkal svou milovanou ženu, se kterou jsem dodnes, kterou nikdy neopustím. Letos to bude od svatby deset let a je mi hrozně dobře, jsem šťastný. Žijeme na vesnici v rodinném domě, máme zvířata a doufáme, že co nejdříve skončí epidemie a všichni začneme opět žít normální život," popsal svůj život v kostce Pavel Mang pro ŽivotvČesku.cz a zavzpomínal na slavný seriál.

"Cirkus Humberto byl pro mě dětský sen, který jsem prožil jako dítě. Dnes na to koukám s odstupem jako na něco, co jsem prostě zažil jenom já a ve svých myšlenkách si to užívám," dodal pro ŽivotvČesku.cz představitel seriálového Vaška Karase.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.