33 let uplynulo od vzniku seriálu Cirkus Humberto. Dětský herec Pavel Mang promluvil o dluzích

Herec Pavel Mang
Herec Pavel Mang
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 3. 2021

Bylo mu osm let, když se proslavil rolí Vaška v legendárním seriálu Cirkus Humberto. A prakticky přes noc se z něj stal slavný dětský herec. Dnes Pavel Mang (42) na svou nejslavnější roli vzpomíná jen v dobrém. "Byl to pro mě splněný dětský sen, byla to příjemná doba," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz sympatický herec, který popsal, kam po konci seriálu zamířily jeho životní kroky. Dokonce mu v mládí vznikly problémy s financemi.

Cirkus Humberto nastartoval v roce 1988 kariéru sympatického Pavla Manga. Později se objevil v Jízdě králů, Arabele nebo Hospodě. Po neúspěchu na konzervatoři se ale stáhl a před kameru se už nikdy nevrátil. 

"Těch 33 letech jsem prožil jako na houpačce. Skončil jsem školu a jako mladý puberťák jsem s výučním listem obchodní školy zmizel do světa, kde jsem byl zaměstnán od uklízeče na vysokých školách, přes číšníka v restauraci až po barmana. Ale tím, že jsem byl mladý, nezkušený, jsem zapomněl hradit tehdy zdravotní pojištění, takže jsem se během pár let ocitl v dluhové pasti. Z ní jsem se díky tomu, že jsem v Praze na Florenci začal pracovat v obchodě s hodinami, naštěstí dostal. Takže vím, jak je to těžká situace a není opravdu příjemná. Pak jsem si dodělal maturitu a začal jsem žit život dospělého a zodpovědného muže. Před 12 lety jsem potkal svou milovanou ženu, se kterou jsem dodnes, kterou nikdy neopustím. Letos to bude od svatby deset let a je mi hrozně dobře, jsem šťastný. Žijeme na vesnici v rodinném domě, máme zvířata a doufáme, že co nejdříve skončí epidemie a všichni začneme opět žít normální život," popsal svůj život v kostce Pavel Mang pro ŽivotvČesku.cz a zavzpomínal na slavný seriál.

Aktuálně je situace v souvislosti s vývojem epidemie na území České republiky dramatická. Silné zastoupení ve společnosti v rámci onemocnění covid-19 mají diskuze, kde se lidé nejčastěji nakazí, jinými slovy, kde se setkají s nejvyšším potenciálem nákazy. Pro ŽivotvČesku.cz sestavil prezident České lékařské komory Milan Kubek (53) žebříček, která dává odpověď na to, kde se tak děje.

"Cirkus Humberto byl pro mě dětský sen, který jsem prožil jako dítě. Dnes na to koukám s odstupem jako na něco, co jsem prostě zažil jenom já a ve svých myšlenkách si to užívám," dodal pro ŽivotvČesku.cz představitel seriálového Vaška Karase.

Už v osmi letech se proslavil rolí Vaška v legendárním seriálu Cirkus Humberto. A praktick...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu