Takhle dnes vypadá Vašek z Cirkusu Humberto: Živím se jako manažer v bezpečnostní agentuře, říká Pavel Mang

Pavel se proslavil výraznou rolí v seriálu Cirkus Humberto
Pavel se proslavil výraznou rolí v seriálu Cirkus Humberto
Foto: Archiv Pavla Manga
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2020

Už v osmi letech se proslavil rolí Vaška v legendárním seriálu Cirkus Humberto. A prakticky přes noc se z něj stal slavný dětský herec. V dospělosti ale Pavel Mang (42) pověsil herectví na hřebík a pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak dnes žije. "Pracuji jako manažer v jedné bezpečnostní agentuře," upřesnil.

Cirkus Humberto nastartoval v roce 1988 kariéru sympatického Pavla Manga. Později se objevil v Jízdě králů, Arabele nebo Hospodě. Po neúspěchu na konzervatoři se ale stáhl a před kameru se už nikdy nevrátil. Až na malou výjimku nedávno. Pavel pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak se mu dnes daří a čím se živí.

"Po různých pracovních peripetiích, kdy jsem skončil v hodinářství, jsem zakotvil jako manažer zakázek v jedné bezpečnostní agentuře. Musím říct, že jsem spokojený, protože to je práce, která mě uspokojuje. Co je dobré, že nejsem zavřený v kanceláři, ale poměrně dost času trávím v autě, což mi vyhovuje, protože rád řídím," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který natáčením slavného seriálu strávil dva roky života.

Pavel si po své nejvýraznější filmové roli zahrál ještě v několika filmech a pohádkách. Pak se ale vydal jinou cestou. Teprve nedávno se opět postavil před kameru, když si s chutí zahrál menší roli.

"Pokud jde o herectví, tak nastala situace, kdy mě nedávno oslovila jedna produkce s tím, že bude dělat seriál pro veřejnoprávní stanici, takže jsem si tam zahrál malou roli rybáře. Což bylo příjemné a tuším, že před kamerou jsem předtím nestál přibližně 22 let. Naposledy jsem točil s panem režisérem Šimerdou Řecké pašije v Chorvatsku, to mi bylo dvacet let," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Pavel, který si prošel v minulosti těžším obdobím. To ale pominulo a dnes bere věci mnohem více s nadhledem.

"Na Cirkus Humberto paradoxně dnes už vzpomínám dobře. Ale bylo takové šedé období, jestli jsem to nedokázal nějak uchopit, přeci jen mi to vzalo nějaké dětství, samozřejmě mi to hodně dalo, ale nějak jsem před tím utíkal a schovával se před tím. Ty kapitoly života jsem nějak uzavřel, což dnes už vnímám jinak. A naopak dnes se poprvé rád na ten seriál podívám, zavzpomínám na jednotlivé věci a jsem rád, protože teď i připravujeme knihu o Cirkusu Humberto, takže tam nějaké vzpomínky tam budou," dodal pro ŽivotvČesku.cz představitel seriálového Vaška Karase.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.