35 kilogramů dole, 7 nahoře. Martin Schreiner prozradil, proč přibral a jakou přísnou dietu už nechce ani vidět

Zpěvák Martin Schreiner
Zpěvák Martin Schreiner
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2021

Váha dokáže být pro mnohé velkým stresem a stačí pár kilo nahoře, aby člověka řešilo okolí nebo i on sám. Úžasná proměna se podařila zpěvákovi Martinovi Schreinerovi, který především kvůli svému vlastnímu dobrému pocitu najel na každodenní cvičení a nastavený jídelníček. Podařilo se mu shodit 35 kilogramů a prokázal, že na sobě umí »zamakat«. Je všeobecně známo, že jednou z nejtěžších věcí je si hmotnost po výraznějším úbytku váhy udržet. "Musel jsem přestat cvičit ve fitku, kam jsem chodil denně, tělo se automaticky začalo bránit," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Talentu má mladý zpěvák Martin Schreiner na rozdávání, což prokázal, když v roce 2020 zazářil v pěvecké televizní soutěži. Není divu, že se poté stal jedním z účinkujících v další show plné kostýmů, kde se ukázal v mnoha různorodých rolích. Mnozí si však neodpustili komentáře k jeho postavě, ale bronzový finalista SuperStar se jimi nenechal otrávit. Naopak všem ukázal, jak obrovskou má vůli, když se mu podařilo zhubnout 35 kilogramů. V současné době si i přes mírný příbytek váhu udržuje.

"Dramaticky jsem zhubl a od té doby mám nahoře asi 7 kilogramů. Přibral jsem, ale to už nějak souběžně s účinkováním ve Tváři - nyní se to drží. Musel jsem přestat cvičit ve fitku, kam jsem chodil denně, tělo se automaticky začalo bránit. Ten nárůst hmotnosti ale nevnímám jako nějak dramatický. Říkám si, že to není zas tak hrozné. Těším se, až se otevřou posilovny a budu moct jít zase znovu cvičit. Někdo mi říká, ať cvičím doma a o to míň jím, ale jsem člověk, který si v jídle rád dopřeje," řekl Martin Schreiner pro ŽivotvČesku.cz s tím, že má jasně nastavené hodnoty a nepotřebuje být žádný kulturista.

"Pro mě je hlavní cítit se dobře. Pokud vím, že každý den budu 1,5 až 2 hodiny ve fitku, tak si můžu něco dopřát. Snažím se doma aspoň trochu cvičit, ale není to ono. Člověk polevuje, u televize ho to nebaví. V posilovně přesně víte, co máte dělat, za jakým účelem tam jdete. Pro mě je to mnohem víc smysluplnější, ale neznamená to, že jakmile vyjdu z posilovny, tak si dám dort," popsal pro ŽivotvČesku.cz sympatický zpěvák, proč preferuje cvičení ve fitness centru a v domácích podmínkách nemá takovou motivaci.

"Nejsem typ, co bude jíst každý den kuřecí, rýži nebo rýži se zeleninou. Samozřejmě jsem měl upravenou stravu, ale ne tak drasticky. Jsem »odpůrce« diet, i když jsem si vyzkoušel trend poslední doby – ketodietu z prášku. Popravdě obdivuju lidi, kteří to vydrží. V první fázi nejíte skoro nic kromě proteinových tyčinek a koktejlů a občas to můžete proložit instantním jídlem. Neříkám, že se to nedá jíst chuťově, ale v mých očích to normální stravu nenahradí," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz bronzový finalista posledního ročníku SuperStar.

Striktní dietu, která aktuálně hodně »frčí« především mezi celebritami, započal v době, kdy neměl tolik práce a bylo více času a klidu. Ten je během tak přísného jídelníčku hodně důležitý, protože především na začátku si tělo musí přivyknout a dostat se do stavu tzv. ketózy, kdy začíná jako zdroj energie využívat a spalovat tuky.

"Vyzkoušel jsem to v době, kdy toho nebylo tolik. Nechci zmiňovat konkrétní firmu a nějak ji hanit, to vůbec ne. Naopak jí fandím a i lidem, kteří dokážou ty fáze překonat a skutečně zhubnout a udržet si váhu," dodal Martin Schreiner pro ŽivotvČesku.cz.

Filmová producentka, vdova po režisérovi Jiřím Menzelovi (†82) a matka tří dětí Olga Menze...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu