44 kilogramů dole a štíhlý pas. Po narození dvojčat popsala jejich matka, jak chytře zhubla

Melissa Bibeau shodila přes 44 kilogramů
Melissa Bibeau shodila přes 44 kilogramů
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 3. 2021

Díky silné vůli člověk dokáže překonat nelehké překážky, a pokud se pro něco skutečně rozhodne, může dokázat velké věci. Životní proměna se podařila Melisse Bibeau (35) z Kalifornie, která po porodu dvojčat bojovala s váhou. Nakonec se jí podařilo shodit přes 44 kilogramů, ale její cesta k hubnoucímu úspěchu rozhodně nebyla lehká především kvůli starým zlozvykům a vážným psychickým problémům.

Už během dospívání se u Melissy Bibeau objevily první známky toho, že začíná mít potíže s jídlem a kolísající váhou. Snaha zhubnout zahrnovala řadu nesmyslných diet s jojo efektem a později také vynechávání jídel. Ve dvaceti letech se u ní projevily psychické problémy, které vyústily v deprese a pocity naprosté beznaděje. Přesto, že se dostala až k poruchám příjmu potravy, v roce 2014 přišel zlom.

S manželem Scottem, kterého poznala ve svých 18 letech a čtyři roky nato se za něj provdala, toužila založit rodinu. Znamenalo to změnit všechny dosavadní návyky a snažit se udělat maximum pro dobrý zdravotní stav. Striktně dodržovala zdravou životosprávu, dbala na kalorie, kvalitu potravin a začala intenzivně cvičit. Ukázalo se, že její snaha měla smysl, protože se jí podařilo shodit přebytečná kila a ještě téhož roku v prosinci zjistila, že je těhotná.

Trpěla těžkými ranními nevolnostmi a pociťovala obavy z toho, jak bude její tělo vypadat. "Rychle mi rostlo bříško a ve třetím trimestru se mi udělaly hrozné strie. Byla jsem opravdu nervózní z toho, jak moje tělo bude vypadat, ale snažila jsem se tyhle myšlenky pustit z hlavy," řekla Melissa Bibeau, jak cituje deník The Sun.

V roce 2015 přivedla na svět dvojčata – syny Jaxona a Cadena, kteří pro ni byli požehnáním. Ale Melissino tělo prošlo během těhotenství přirozenou proměnou, a když se podívala po 6 měsících po porodu do zrcadla, psychické problémy se začaly vracet. "Cítila jsem se opravdu hrdá, že jsem je nosila v sobě, ale také mě položilo, když jsem viděla, jaké mám velké, prázdné a povislé břicho. Myslela jsem si, že už nikdy nebudu vypadat normálně," popsala své obavy dvojnásobná matka.

Rozhodla se tedy vrátit k dietnímu režimu a začala si přísně hlídat příjem kalorií. Do toho přidala hodinu kardio cvičení pět dní v týdnu a na procházce s dvojčaty pravidelně tlačila kočárek do kopce, aby využila každou chvíli a postupně se dostala zpátky do formy. Jedla několik menších porcí jídel denně, přestala se přejídat a hlídala si poměr bílkovin, sacharidů a tuků ve stravě. Během jediného roku se jí tvrdým režimem podařilo dramaticky zhubnout o neskutečných 44 kilogramů a shodila tak 40 procent své tělesné hmotnosti. Z velikosti XXL se dostala na velikost S, informoval The Sun.

Na začátku loňského roku započal životní proměnu režisér Tomáš Magnusek (36), který byl známý svou vysokou hmotností. Postupem času mu ale nadměrná kila začala vadit a po dlouhých letech odstartoval cestu radikálního hubnutí. I když se mu podařilo shodit neskutečné desítky kil, nadále pokračuje a chce se dostat na polovinu své původní váhy. "Nejvíce se mi osvědčil přerušovaný půst," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Kvůli drastickému poklesu váhy Melissa musela podstoupit odstranění přebytečné kůže na břiše a prsou. Naštěstí už se nevrátila ke starým zlozvykům a po operaci má stabilní hmotnost. Stále si udržuje postavu díky pravidelnému cvičení v posilovně s manželem a životosprávě, kterou si nastavila po porodu.

Když se v roce 2005 na televizních obrazovkách objevila reality show VyVolení, divák měl o...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu