44 kilogramů dole a štíhlý pas. Po narození dvojčat popsala jejich matka, jak chytře zhubla

Melissa Bibeau shodila přes 44 kilogramů
Melissa Bibeau shodila přes 44 kilogramů
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 3. 2021

Díky silné vůli člověk dokáže překonat nelehké překážky, a pokud se pro něco skutečně rozhodne, může dokázat velké věci. Životní proměna se podařila Melisse Bibeau (35) z Kalifornie, která po porodu dvojčat bojovala s váhou. Nakonec se jí podařilo shodit přes 44 kilogramů, ale její cesta k hubnoucímu úspěchu rozhodně nebyla lehká především kvůli starým zlozvykům a vážným psychickým problémům.

Už během dospívání se u Melissy Bibeau objevily první známky toho, že začíná mít potíže s jídlem a kolísající váhou. Snaha zhubnout zahrnovala řadu nesmyslných diet s jojo efektem a později také vynechávání jídel. Ve dvaceti letech se u ní projevily psychické problémy, které vyústily v deprese a pocity naprosté beznaděje. Přesto, že se dostala až k poruchám příjmu potravy, v roce 2014 přišel zlom.

S manželem Scottem, kterého poznala ve svých 18 letech a čtyři roky nato se za něj provdala, toužila založit rodinu. Znamenalo to změnit všechny dosavadní návyky a snažit se udělat maximum pro dobrý zdravotní stav. Striktně dodržovala zdravou životosprávu, dbala na kalorie, kvalitu potravin a začala intenzivně cvičit. Ukázalo se, že její snaha měla smysl, protože se jí podařilo shodit přebytečná kila a ještě téhož roku v prosinci zjistila, že je těhotná.

Trpěla těžkými ranními nevolnostmi a pociťovala obavy z toho, jak bude její tělo vypadat. "Rychle mi rostlo bříško a ve třetím trimestru se mi udělaly hrozné strie. Byla jsem opravdu nervózní z toho, jak moje tělo bude vypadat, ale snažila jsem se tyhle myšlenky pustit z hlavy," řekla Melissa Bibeau, jak cituje deník The Sun.

V roce 2015 přivedla na svět dvojčata – syny Jaxona a Cadena, kteří pro ni byli požehnáním. Ale Melissino tělo prošlo během těhotenství přirozenou proměnou, a když se podívala po 6 měsících po porodu do zrcadla, psychické problémy se začaly vracet. "Cítila jsem se opravdu hrdá, že jsem je nosila v sobě, ale také mě položilo, když jsem viděla, jaké mám velké, prázdné a povislé břicho. Myslela jsem si, že už nikdy nebudu vypadat normálně," popsala své obavy dvojnásobná matka.

Rozhodla se tedy vrátit k dietnímu režimu a začala si přísně hlídat příjem kalorií. Do toho přidala hodinu kardio cvičení pět dní v týdnu a na procházce s dvojčaty pravidelně tlačila kočárek do kopce, aby využila každou chvíli a postupně se dostala zpátky do formy. Jedla několik menších porcí jídel denně, přestala se přejídat a hlídala si poměr bílkovin, sacharidů a tuků ve stravě. Během jediného roku se jí tvrdým režimem podařilo dramaticky zhubnout o neskutečných 44 kilogramů a shodila tak 40 procent své tělesné hmotnosti. Z velikosti XXL se dostala na velikost S, informoval The Sun.

Kvůli drastickému poklesu váhy Melissa musela podstoupit odstranění přebytečné kůže na břiše a prsou. Naštěstí už se nevrátila ke starým zlozvykům a po operaci má stabilní hmotnost. Stále si udržuje postavu díky pravidelnému cvičení v posilovně s manželem a životosprávě, kterou si nastavila po porodu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.