6 let od prodeje domu Ivety Bartošové. Takhle dnes vypadá nemovitost, kterou odmítl po úmrtí zpěvačky dál vlastnit její syn Artur

Bývalý dům Ivety Bartošové
Bývalý dům Ivety Bartošové
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář, Petr Vlk | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 9. 2022

Je to přibližně šest let, kdy dům zpěvačky Ivety Bartošové (†48) v pražské Uhříněvsi získal nový majitel. Současný vlastník Martin Peca ho tehdy pořídil za 7 300 000 korun. Stalo se tak necelé dva roky po tragické smrti umělkyně, prodat se ho rozhodl její syn Artur (25). "V ten den, kdy zemřela Ivetka, mám narozeniny, ale v podstatě je neslavím. Neměl jsem to nijak rád ani předtím a teď v podstatě nemám důvod. Jen mi to připomíná tragédii, která se stala," řekl pro ŽivotvČesku.cz vdovec Josef Rychtář (64), který se zpěvačkou několik let nemovitost obýval.

I když dům prošel vnitřní rekonstrukcí, venkovní část zůstala stejná. Nová je jen poštovní schránka. Rodinný dům, který vlastnila Iveta Bartošová, se skládal z obývacího pokoje s krbem a velkou kuchyní s jídelním koutem. V patře byly tři ložnice, koupelna a chodba s přístupem na půdu. Garáž je stále součástí nemovitosti.

"Ona ta vzpomínka je v podstatě živá každý den, na Ivetku neustále myslím a chybí mi. Doufám, že nás shora vidí a má radost, že jsme na ni nezapomněli. Je to velmi smutné, zvlášť když si uvědomím, že tu ještě mohla být, těšit se z Artura, z hudby, mohli jsme toho spolu ještě hodně zažít. Asi nikdy se s tím nesmířím. Ono to asi ani nejde, když odejde někdo blízký, koho jste milovali, tak se s tím nejde jen tak vyrovnat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz pohnutým hlasem Josef Rychtář, který kvůli tragédii zcela zanevřel na své vlastní narozeniny, které má společně ve stejný den, kdy zemřela jeho manželka Iveta Bartošová, tedy 29. dubna.

Dům byl k prodeji dlouhých 19 měsíců. Josef Rychtář tehdy měl plány, že by z nemovitosti udělal muzeum pro fanoušky zesnulé zpěvačky. To ale odmítl syn zpěvačky Artur, právoplatný dědic, který zpěvaččiny věci nechal odvézt a vyhodit na skládku a dům prodal. Jak je evidentní, současnému majiteli a jeho rodině dům slouží skvěle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.