Existuje jen jediný zaručený recept, jak opravdu zhubnout. Kateřina Cajthamlová ho prozradila

Kateřina Cajthamlová je odbornice na hubnutí
Kateřina Cajthamlová je odbornice na hubnutí
Foto: nextfoto.cz

Současná doba přispívá k tomu, že lidé trpí psychickými problémy, které mnohdy zajídají. Většinu času tráví doma, nemůžou navštěvovat posilovny a fitness centra a mnohdy nemají energii a chuť do toho, aby si zacvičili v domácích podmínkách. Proto je důsledek toho - stále častější přibírání a navyšování hmotnosti aktuálně velmi řešeným tématem. Uznávaná internistka, spoluautorka odborných knih o hubnutí a také osobnost dodnes populárních televizních pořadů Kateřina Cajthamlová (58) popsala, co je základem efektivního hubnutí a také to, co patří mezi nejhorší zlozvyky vedoucí k tomu, že jdou kila nahoru.

Váha dokáže hodně potrápit a mnohdy stačí jen pár kilo navíc k tomu, aby člověk propadal nepříjemným úzkostem, dále přibíral nebo zhoršoval svůj zdravotní stav. Existuje však jedno obecné pravidlo, které přináší řešení pro kohokoli, kdo si chce dát za cíl zhubnout s nějakým výsledkem a nechce při tom napáchat více škody než užitku.

"Základem efektivního hubnutí je návštěva lékaře, který zjistí, proč člověk přibral. Bez toho to zkrátka nejde, protože lidé mají různé zdravotní problémy – někdo je diabetik, někdo je hormonálně postižen, někdo se vůbec nehýbe a další má zase stresy. Důvodů přibírání je opravdu nespočet. Jedinou obecnou radou pro každého je to, aby navštívil svého lékaře a z rozborů krve se zjistil pravý důvod navyšování hmotnosti," vyjádřila se Kateřina Cajthamlová pro ŽivotvČesku.cz.

Na přibírání se dokáže velmi výrazně podepsat kromě stravy a nedostatku pohybu také konzumace alkoholu, který je nebezpečný nejen z hlediska vytváření tukových zásob, ale negativní vliv má mimo jiné také na jeden z důležitých orgánů v těle.

"Alkohol je toxin, který vede k tomu, že tělo shromažďuje tuk a ještě navíc poškozuje játra, což je hlavní metabolický orgán," dodala pro ŽivotvČesku.cz renomovaná internistka Kateřina Cajthamlová, která pomáhá lidem nejen jako lékařka, ale také jako motivující známá osobnost informující laickou veřejnost o důležitých tématech.

Neobvyklý případ museli vyřešit brněnští strážníci. Hledali v noci čerpadlářku, která odeš...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.