Aby uplatila plyn, neustále pracuje. Jaroslava Obermaierová nemá čas ani na nakupování vánočních dárků

Herečka Jaroslava Obermaierová
Herečka Jaroslava Obermaierová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2022

Jaroslava Obermaierová (76) před časem přiznala, že současná ekonomická situace v Česku ji donutila odstěhovat se z pražského bytu na chatu, odkud dojíždí do hlavního města pouze za prací. Herečka, která přiznala, že ji sužují existenční obavy, kvůli tomu tolik pracuje, že nemá ani čas nakupovat vánoční dárky, svěřila se redakci ŽivotvČesku.cz.

Dlouhé roky byla Jaroslava Obermaierová spokojená v bytě na pražském Žižkově. Přestože si původně myslela, že tam v klidu a míru dožije, okolnosti ji nakonec donutily své dosavadní bydlení přehodnotit. "Odstěhovala jsem se, protože už jsem neměla peníze na nájem. Zvedli mi činži a platila jsem přes 11 tisíc korun," řekla umělkyně webu Aha! před časem a přiznala, že stále se zvyšující náklady ji nakonec donutily přestěhovat se na chalupu. Do hlavního města tak přijíždí jen v případě, že zde má zrovna práci.

Protože je herečka již dáma v letech, kdyby se rozhodla, že si bude již jen užívat zasloužené penze, nikdo by jí to nezazlíval. Jaroslava Obermaierová je však stále v jednom kole. Jak nedávno řekla pro ŽivotvČesku.cz, má obavy, že by v budoucnu nemusela mít dostatek prostředků na to, aby uplatila stále se zdražující plyn. Ten potřebuje na své chalupě jak na topení, tak na vaření.

Kvůli pracovnímu tempu tak herečka, kterou diváci znají například ze seriálu »Ulice«, kde již dlouhé roky hraje Vilmu Nyklovou, nemá čas ani na předvánoční přípravy. "Dárky vůbec nenakupuji, absolutně ne. To já vůbec neřeším, nemám na to totiž čas. Momentálně také pracuji, jsem na natáčení," sdělila redakci ŽivotvČesku.cz, která ji oslovila s dotazem, jak prožívá právě započatý advent.

Známou umělkyni to však nejspíš příliš netrápí. Nijak se netají tím, že Vánoce nejsou její oblíbenou částí roku. Již před časem pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že právě během vánočních svátků jí krátce před narozením syna Jaroslava (42) zemřela maminka, a tak jsou pro ni svátky bolestivou připomínkou ztráty blízké osoby. Navíc nemá ráda všechen komerční shon, který se v dnešní době se svátky pojí. "My doma dárky nepěstujeme, protože jsme dospělí. Dáme si pusu a kapra a myslím, že to bohatě stačí. Dárky ať lidé koupí dětem," vysvětlila svůj postoj.

Už se těším, aby to bylo za námi a mohli bychom si říci, že jsme to ve zdraví přežili," popsala pro ŽivotvČesku.cz herečka, jak 24. prosince oslavy v její domácnosti letos pravděpodobně proběhnou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.