Adrenalin a hercem se stal z minuty na minutu. Svalovec Jason Statham zavzpomínal, jak se stal legendou

Herec Jason Statham
Herec Jason Statham
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2021

Filmový svalnatec Jason Statham (53) začínal jako sportovec, později profesionální plavec a skvělou fyzickou formu měl vždy. Dnes je slavný z akčních hitů, například Kurýr, Zastav a nepřežiješ nebo Rychle a zběsile. Pro něj samotného je jeho kariéra zázrakem a s radostí vzpomíná na to, jak se proslavil, nemusel se léta snažit na konkurzech. Stačila mu šťastná náhoda.

Jason Statham působí jako statný muž, se kterým si není radno zahrávat, ve skutečnosti je to ale celkem pohodový chlapík, který v páce jen tak neprohrál. "Dnes už na ni výzvy nepřijímám. Celý život jsem v páce vyhrával, nebudu si kazit skóre a pověst,“ zasmál se v rozhovoru pro The Guardian.

Za více než 53 let života si Statham vyzkoušel víc pracovních pozic, skutečně se mu dařilo jako sportovnímu plavci, ale toužil po něčem jiném. "Na dovolené jsem viděl chlapa, který skočil z okna hotelu do bazénu. Byla to velká výška a vypadalo to super, řekl jsem si, že to chci dělat taky,“ prozradil o původní roli kaskadéra.

Sen o působení u filmu se mu splnil s malým bonusem. Nestal se jen záskokem pro herce, sám se stal hercem, který většinu nebezpečných scén natáčí bez dubléra. "Takový je pro mě showbyznys, i když to slovo nemám rád,“ připustil.

První roli získal Statham během minuty a považuje to za typický příklad šťastné náhody. "Sedl jsem si na zadek, chvíli jsem nic nedělal a najednou jsem byl ve filmu. Není běžné, že vás režisér osloví na ulici a zeptá se, jestli vás může obsadit,“ zavzpomínal na setkání s Guyem Ritchiem.

Jako hrdina akčních filmů Jason Statham na sport nezanevřel a pravidelně chodí do posilovny. Nevzdal se ani plavání, které stálo za jeho prvními úspěchy a které mu slouží nejen k udržení fyzické kondice, ale i jako dechové cvičení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.