Alma Torres trpí vzácným hormonálním onemocněním. S vousy ale přestala bojovat

Alma rezignovala na svou nemoc.
Alma rezignovala na svou nemoc.
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 8. 2020

Kvůli syndromu polycystických ovarií trpí Alma Torres (27) od svého dospívání nerovnováhou hormonů a nadměrným ochlupením tváře. Po letech holení a vytrhávání chloupků Alma svůj boj vzdala a naučila se žít s knírkem a bradkou.

Alma Torres je povoláním fotografka z Bronxu, která od svých patnácti let trpí takzvaným polycystickým ovariovým syndromem. Kvůli němu přibírala na váze a začalo jí růst ochlupení v oblasti tváře.

Vlivem onemocnění je žena vystavena údivu a posměškům ze strany cizinců i náhodných kolemjdoucích. Ale už si je nepřipouští. Některé z vás možná překvapí, že Alma má i stálého přítele, který její onemocnění bere sportovně.

V poslední době přestala Alma se svou nemocí bojovat a začala ji brát takovou, jakou je. Přestala se holit a přijala ji. Teď se pochlubila svým vzhledem pro lidi, kteří její boj sledují.

Onemocnění spočívá v tom, že je spojeno s neobvykle vysokými hladinami inzulínu, které tělo produkuje. Jde o nadměrnou výrobu, při které dochází k tomu, že tělo více produkuje i další hormony jako je v tomto případě třeba testosteron. Pro ženu to pak znamená nepravidelnou menstruaci, mimořádné akné, chloupky po těle a další problémy, které nemusí být pro křehké pohlaví vůbec příjemné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.