Reklama:

Andrea Růžičková varuje před podvodnou reklamou s její fotkou. Lidé na to mohou doplatit, říká

Herečka Andrea Růžičková
Herečka Andrea Růžičková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2021

Sláva má i stinné stránky. S tím má osobní zkušenost herečka Andrea Růžičková (36), kterou televizní diváci znají také jako doktorku Mariku Lukáčovou z oblíbeného seriálu z lékařského prostředí. Krásná maminka dvou synů – Tobiáše (3) a Jáchyma (1), která má s manželem Mikolášem, se stala středobodem zájmu internetových podvodníků, kteří si dělají reklamu a vydělávají na jejím jméně. "Už tehdy jsem to řešila s právničkou, ale bohužel je to hodně složitá záležitost," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Internet je místem, kde anonymita dává prostor podvodníkům a mimo jiné lidem, kteří chtějí profitovat na úspěšných osobnostech. Andrea Růžičková je krásná a nadaná herečka, která je pro mnohé vzorem a její slovo může mít vliv. A právě toho se rozhodli využít tvůrci zázračné diety, která má člověka změnit k nepoznání.

Reklama:

Stačilo k tomu opravdu málo – použít fotku zveřejněnou na sociálních sítích, chvíle u grafického programu a rázem se obyčejný snímek změnil v lákavou reklamu na hubnutí, jejíž hlavní tváří je oblíbená herečka a »lékařka« z televizního seriálu.

"Nestalo se to poprvé a byla jsem na to upozorněna asi před půl rokem článkem na daném serveru, kde je falešný rozhovor, jak jsem zhubla na základě nějaké »Ketolight plus diety«. Už tehdy jsem to řešila s právničkou, ale bohužel je to hodně složitá záležitost. Oni neustále mění profily, mění IP adresy a podobně. Proto je pachatel neznámý plus jsou to vždycky zahraniční stránky, které mají koncovku »org«. Je to boj s větrnými mlýny. Uvidím, co se bude dít dál," řekla Andrea Růžičková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že vyzvala, aby se reklama označovala jako podvodná nebo byla blokována.

"Zatím je to jediný způsob. Ale i po mém vyjádření mi píše enormní množství žen, protože lidé, kteří neví, jak funguje tento svět, tak tomu uvěří. Vidí svoji oblíbenou tvář, které důvěřují. Nejvíc je mi líto, že na to může doplatit člověk, který je hodný a netuší, že tyto podvodné reklamy existují. Z toho důvodu jsem o tom chtěla dát vědět," dodala Andrea Růžičková pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: