Ani po padesátce nesundavá nohu z plynu. Jason Statham je ve formě díky radám legendárního Ramba

Herci Sylvester Stallone a Jason Statham
Herci Sylvester Stallone a Jason Statham
Foto: Profimedia.cz

Akční herec Jason Statham (53) je i po padesátce v neuvěřitelné formě. Nikdy nevynechává ranní cvičení a pracuje na svém těle tak, aby byl vždy připraven na roli hrdiny a náročné natáčení. Prozradil, že po kulatých narozeninách změnil svůj přístup a sám sobě se líbí nejvíc za celý život.

Jason Statham byl už v mládí sportovcem, později profesionálním plavcem, ale dnes tvrdí, že i přesto, že v minulosti byl sport jeho pracovní náplní, je v nejlepší kondici až nyní, po padesátce. Přisuzuje to tomu, že se vykašlal na veškeré plány a rozvrhy, ale dělá to, co mu radí samo tělo.

Stathamova kondice je obdivuhodná a herec si to dobře uvědomuje. "Cítím se dobře, jsem v opravdu slušné formě. Za svůj život jsem se mnohokrát zranil a téměř všechna ta zranění jsem dokázal vyléčit. Připadám si docela hbitý," řekl akční hrdina v rozhovoru pro magazín Men's Health.

Jsou tři věci, které Jason Statham nezanedbává. "Všechno je o cvičení, jídelníčku a spánku. Ve všem z toho jsem se výrazně zlepšil a přesně to má největší vliv na to, jak se člověk cítí," uvedl herec známý z filmů Kurýr, Rychle a zběsile či MEG: Monstrum z hlubin.

Velkou inspirací je Stathamovi legenda akčních filmů, jejíž rady si bere k srdci. "Sylvester Stallone je o 20 let starší než já a pořád vypadá dobře, je v podstatě mým vzorem. Nechybí mu sebevědomí a ví, co dělat, aby mu do sebe dny skvěle zapadaly," vyznal Jason svůj obdiv k filmovému Rockymu a Rambovi.

Stejně jako Stallone, i Jason Statham se řídí při cvičení intuicí. "On nemá posilování načtené z knih, nic z toho, co umí, se nenaučil v herecké škole. Nemá plány, cvičí tak, jak mu tělo radí, to už dělám taky. Když vidím, jak je dobrý, byl bych hloupý, kdybych informace od něj nenasával jako houba," doplnil oblíbený akční herec.

Zpěvačka a herečka Anna Slováčková (25) se pustila do práce na své postavě. Představitelka...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.