Artur Štaidl vyrostl v sympatického mladého muže. Nesleduji ho, ale přeji mu jen to nejlepší, říká Josef Rychtář

Artur Štaidl
Artur Štaidl
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 1. 2022

Syn zpěvačky Ivety Bartošové (†48) a skladatele Ladislava Štaidla (†75) přišel o maminku, když mu bylo pouhých 17 let a v lednu loňského roku přišel i o otce. Artur Štaidl (25) vyrostl v sympatického muže, který ani přes četné útrapy neztrácí chuť do života. "Naposledy jsem ho tedy viděl v dubnu roku 2014. Jeho život nesleduji, ale přeji mu jen to nejlepší," řekl pro ŽivotvČesku.cz vdovec po zpěvačce Josef Rychtář (63).

Artur Štaidl už není žádný chlapec, dávno dospěl a je z něj pětadvacetiletý muž. Z dob, kdy se objevoval po boku své slavné maminky, si ho lidé pamatují jako dlouhovlasého chlapce, jehož podoba s rodiči byla vždy nepřehlédnutelná. Čím více dospíval, tím více se ukazovalo, že je v obličeji celý táta. A i přes všechno, čím si za svůj život prošel, je z něj sympatický usměvavý mladík.

Svého času se Artur Štaidl objevoval nejen po boku své matky, ale také po boku otčíma Josefa Rychtáře. Ten byl posledním partnerem Ivety Bartošové a právě po jeho boku strávila poslední dny svého života předtím, než se z dosud neznámých důvodů rozhodla své bytí na tomto světě ukončit. Po jejím skonu se přerušily i všechny vztahy mezi jejím synem a manželem.

"Já jsem Artura viděl naposledy čtyři dny předtím, než si Ivetka vzala život. To byl v Uhříněvsi, odkud jsem ho odvezl k jeho otci do Prahy a bylo domluveno, že pak přijede na čtyři dny k Ivetce. Bohužel, to už se neuskutečnilo, protože Ivetka život ukončila. Naposledy jsem ho tedy viděl v dubnu roku 2014, kdy jsem s ním měl možnost hovořit a byli jsme tam jako rodina spolu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář.

Po svých rodičích zdědil Artur lásku k hudbě. Jeho otec na tomto světě po sobě zanechal nejen jeho, ale také tři starší potomky a proto zde jeho syn nezůstal z rodiny sám. Ve společnosti se objevuje jen sporadicky, v říjnu přišel na premiéru dokumentu Karel o zpěváku Karlu Gottovi (†80), v němž se jeho otec objevil, pak už byl spatřen jen v listopadu. Vdovec po Ivetě Bartošové uvedl, že ačkoliv jeho život nesleduje ani na internetu, přeje mu do života štěstí.

"Já jeho život nesleduji, ale přeji mu jen to nejlepší, aby se jeho život utvářel na dobré cestě a aby byl šťastný. Budeme mu přát, aby se životně nezklamal, protože někdy ta zklamání jsou velice bolestivá, ale přejme mu, aby mu vše dobře vyšlo," dodal Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz směrem k Arturovi Štaidlovi, se kterým trávil v době, kdy byl přítelem a posléze manželem Ivety Bartošové, mnoho času.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.