Átrej z Nekonečného příběhu po 36 letech: Noah Hathaway má růžové číro, tetování a černý pás v karate

Noah Hathaway si zahrál Atreje v Nekonečném příběhu
Noah Hathaway si zahrál Atreje v Nekonečném příběhu
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2021

Nekonečný příběh je film, který má mnoho lidí spojeno s dětstvím. Jednou z hlavních postav fantasy románu je statečný Atrej, kterého ztvárnil americký herec Noah Hathaway (49). Ten se stal v roce 1984 dětskou hvězdou, která si získala miliony fanoušků po celém světě. Od doby uvedení filmu do kin zestárl představitel malého bojovníka dobra o 36 let, letos oslaví významné životní jubileum a změnil se k nepoznání.

Kdo by si nepamatoval dojemné fantasy, které zůstává dodnes pro mnohé nostalgickou vzpomínkou na dětská léta. Filmové zpracování Nekonečného příběhu vzniklo na základě knižní předlohy německého spisovatele Michaela Endeho (†65), která byla vydaná jako román poprvé v roce 1979 v Německu. Kniha se dočkala anglického překladu až o čtyři roky později a neminul ji celosvětový fenomenální úspěch.

Není tak divu, že režisér a scénárista Wolfgang Petersen (79), jehož jméno je podepsáno pod hollywoodskými filmy jako je Troja, Dokonalá bouře nebo Air Force One s Harrisonem Fordem (78), se ujal i téma dětské knihy Endeho. Do jedné z hlavních rolí – postavy odvážného chlapce Átreje, byl obsazen tehdy dvanáctiletý rodák z Los Angeles Noah Hathaway, který se stal přes noc slavnou hvězdou.

Ale perfekcionismus Petersona a jeho špatná angličtina zkomplikovala natáčení. Jenom dokončení scény v bažině smutku s koněm Artexem a setkání s gigantickou želvou zabralo celé dva měsíce.

"Tříměsíční film se změnil na roční. Bylo to opravdu hodně práce. Je to nejdivnější zážitek mého života. Na jedné straně je to ta neúžasnější část a na té druhé naopak ta nejhorší," popsal účast na Nekonečném příběhu Noah Hathaway, který měl během natáčení vážnou nehodu na koni, po níž skončil s několika prasklými obratli v nemocnici a dodnes má problémy se zády, jak uvedl web thenewstribune.com.

Herec je majitelem černého pásu v karate Kempo, Shotokan a v bojovém umění Tang Soo Do. V červenci 2009 si založil vlastní tetovací salón Wild Child Tattoo společně s manželkou Sameerah. Dětský hrdina se změnil k nepoznání především svou poměrně »tvrďáckou« image, kdy má řadu tetování, vypracované svaly a růžové číro. Letos se z něj stane padesátník a i když herectví nepověsil na hřebík, věnuje se především rodinnému byznysu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.