Reklama:

Audio: Biolog Jaroslav Flégr: Koronavirus je »chcípáček«, lidstvo čeká něco horšího a může vymřít až polovina populace

Podle uznávaného biologa čeká lidstvo větší problém.
Podle uznávaného biologa čeká lidstvo větší problém.
Foto: Archiv Jaroslav Flégr / pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2020

Koronavirus je riziko, ale ve srovnání s tím, co lidstvo čeká, je to "chcípáček", uvedl v rozhovoru pro Život v Česku.cz uznávaný evoluční biolog Jaroslav Flégr.

Reklama:

"Je rizikový a ještě pár let bude," myslí si odborník o novém typu koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID-19. Flégr je zároveň přesvědčen, že pandemie respiračního viru je jen tréninkem pro lidstvo, za který by lidé měli být vděční.

Reklama:

"Je to trénink na něco, co v budoucnosti přijde. Máme možnost se na něco připravit a pokud to promarníme, tak můžeme v budoucnu čekat mnohem větší průšvih," upřesnil Jaroslav Flégr s tím, že může klidně vymřít polovina populace.

V rozhovoru dále uvedl, co by mohlo lidstvo dostat na lopatky a také kdy se může taková pohroma na planetě stát. Podívejte se na exkluzivní audiorozhovor s evolučním biologem Jaroslavem Flégrem.

Kdo je Jaroslav Flégr:

působí zejména v oblasti evoluční biologie, evoluční psychologie a parazitologie. Znám je hlavně výzkumem parazita Toxoplasma gondii a souvisejícího onemocnění toxoplazmóza. Rovněž je autorem teoretického konceptu zamrzlé evoluce (tj. teorií zamrzlé evoluce a zamrzlé plasticity).

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: