Reklama:

Baba Vanga předpověděla obraz života v nebi i na Zemi. Utrpení je filtr, trest nečeká viníky, ale jejich potomky, varovala

Smrt - Ilustrační snímek
Smrt – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2021

Existují lidé, kteří dokážou nejen děsit, ale zároveň i fascinovat. Ať už bulharská jasnovidka Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová (†85), kterou lidé znají spíš jako Babu Vangu, vyvolávala rozporuplné diskuze, dokázala předurčit události, které se později skutečně staly nebo léčila zdravotní problémy, které západní medicína nedokázala vyřešit. Pro lidstvo měla několik rad a předpovědí, které musela před svou smrtí vyslovit.

Reklama:

Okultní kultura má na území Bulharska dlouholetou tradici, tamní vláda dokonce v polovině šedesátých letech zařadila do důležitých oborů vědeckého zkoumání jasnovidectví i proroctví. Proslulá vědma Baba Vanga, jež se stala milovanou i nenáviděnou ikonou s mimořádnými věšteckými schopnostmi, za života připustila, že ji těší pomáhat některým lidem, i když tím sama mnohdy velmi trpěla - nedokázala se »odprostit« od špatných předpovědí, které musela předat dále.

Jako dvanáctiletá dívka neunikla děsivé bouři, kdy jí létající prach, štěrk a špína poranily oči. Dlouhé roky bojovala s tím, že se její zrak zhoršoval, až o sedm let později o něj však přišla natrvalo. Ale jak už to tak občas bývá, pomyslné misky vah se neustále vyvažují, takže když přišla o jedno, získala něco jiného – v jejím případě šlo o to, že začala mít věštecké sny a dokázala vidět události, které se mají v budoucnu stát. Stejně tak vynikala v umění bylinkářství a stala se zpodobněním lidové léčitelky.

Reklama:

"Každý člověk přichází na tento svět se svým osudem. Každému se něčeho dostane, i zlého i dobrého. Není člověka, který by byl zrozen pouze pro štěstí! Někdo je výborný pracovník, ale není spokojen ve své rodině. Jiný má obojí, nemá však zdraví. Další je zdravý, ale jeho děti jsou nemocné a tak dále. V každém člověku je dobro i zlo. Tak je stvořen i tento svět. Musíš být trpělivý. Země vyžaduje dar za to, že jsme na ni přišli žít. Na Zemi platíme stejnou cenu, jakou představuje nájemné za domy… Všichni platíme. Mnoho let už vidím, jak to na světě chodí! Lidé trpí a mnoho lidských bytostí je nešťastných, protože nejsou obdarovány uměním zapomínat na špatné a odpouštět. Říkám vám pravdu: Co získáte na Zemi, získáte také v nebi, co rozdáte na Zemi, to vám rozdají i v nebi," vyslovila své vize budoucnosti věštkyně Baba Vanga, jak cituje kniha od autorky Ženi Kostadinové s názvem Proroctví jasnovidky Vangy.

O životě a smrti měla jasné představy a často mluvila o utrpení, které v zásadě očišťuje člověka v tom smyslu, že je pak schopen vidět skutečně důležité věci. Jako by musel podstoupit jistý křest ohněm, aby se zocelil.

"Utrpením člověk začíná myslet a budovat. Utrpení je filtr – filtruje naši mysl, city a chování. Utrpení je cestou k vysvobození. Ze srdce vyhání zlo… Nepovažujte neshody v životě za trest. Těžkosti jsou stejně jako radosti od Boha. Člověk se narodil, aby dělal dobré skutky. Zlé skutky nezůstanou nikdy nepotrestány. Nejkrutější tresty nepostihnou viníka, ale jeho potomky. To bolí mnohem více," dodala jedna ze slavných žen historie, která si za života kvůli svému »daru« zakusila hoře a často popisovala hlasy, které k ní promlouvaly a posilovaly její prorocké schopnosti.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: