Babička budí respekt svými svaly. V 65 navlékla bikiny a stala se kulturistkou

Kulturistka Susan Guidiová
Kulturistka Susan Guidiová
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 2. 2023

Susan Guidiové bylo 65 let, když vyhrála soutěž v kulturistice poté, co se vzdala vína a svého oblíbeného thajského jídla. Nyní si užívá svou novou a vysportovanou postavu samý sval, která rozhodně budí respekt a se kterou hravě strčí do kapsy mnohem mladší ročníky. "Vzpírání, zejména pro starší ženy, je zatraceně posilující," uvedla kulturistka pro web Ageist.

Pětinásobná babička Susan Guidiová se změnila k nepoznání poté, co se v 65 letech stala kulturistkou a na pódiu se předvádí v bikinách. V říjnu roku 2022 dokonce vyhrála soutěž v kulturistice poté, co se vzdala vína a svého oblíbeného thajského jídla. To jí pomohlo zatočit s přebytečnými kilogramy a nyní si svou novou a působivou postavu užívá.

Odhodlaná dáma se vydala na cestu za fitness v prosinci 2020, kdy vážila 84 kilogramů. Tehdy by se popsala jako obyčejná žena po menopauze. Nyní váží 58 kilogramů, je fit a zdravější než kdykoli předtím. Kromě zdravé stravy jí k tomu pomohlo také cvičení, kterému se věnuje pětkrát týdně.

"Celý život jsem byla něčí manželkou, matkou a babičkou, takže jsem chtěla udělat něco pro sebe. Jako většina žen v mém věku jsem držela všechny diety pod sluncem, ale se svým tělem jsem nebyla vůbec spokojená. Chtěla jsem, aby můj zevnějšek odpovídal tomu, jak se cítím uvnitř," vysvětlila pro Dailymail, proč se pro změnu rozhodla.

"Byla jsem typická žena po menopauze. Měla jsem tuk kolem břicha, pila jsem příliš mnoho vína, jedla příliš mnoho a špatně spala. Jednoho dne jsem procházela sociální sítě a hledala ženy po šedesátce, které dosáhly něčeho neuvěřitelného, a narazila jsem na jednu, které v té době bylo 74 let a vypadala neuvěřitelně. Řekla jsem si, že když to dokázala ona v sedmdesáti, tak já v šedesáti nemám žádnou výmluvu," popsala Susan Guidiová moment, který jí změnil doslova celý život.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.