Babiš: Lidé by nám měli děkovat, nikdo z vlády neodejde. Ve světě nás za boj s Covid-19 obdivují

Andrej Babiš podle Británie má stále vliv na Agrofert.
Andrej Babiš podle Británie má stále vliv na Agrofert.
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2020

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nerozumí kritice některých opozičních politiků. Jeho kabinet prý koronavirovou krizi zvládá bravurně a všude ve světě za to Česko obdivují. Podle Babiše také není důvod, aby kdokoliv po čtvrtečním rozhodnutí soudu z vlády odcházel.

„Místo toho, aby tady byli všichni happy, tady zase probíhá nějaká debata,“ řekl Babiš webu idnes.cz. Premiér měl na mysli především kritiku ze strany opozičních politiků. Nejvíc na vládu zaútočil bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09)

Kalousek zveřejnil ostrý příspěvek na Facebooku poté, co soud rozhodl, že nařízení ministerstva zdravotnictví omezující mimo jiné volný pohyb osob byla nezákonná. “Vládo České republiky, vy bando amatérů, která ignoruje vládu práva, omluvte se a odejděte,” stálo v něm.

Babiš: Všichni nás obdivují

Babiš nechápe, proč by měl kdokoliv z vlády odcházet. „Proč by někdo odcházel? Čekal bych, že nám veřejnost poděkuje. Makali jsme od rána do noci sedm dní v týdnu. Udělali jsme maximum, zachránili tisíce životů. Vir jsme zatím zvládli, všude na světě nás obdivují,“ prohlásil. 

Ministr zdravotnictví Vojtěch už sám ve čtvrtek předeslal, že o rezignaci v žádném případě neuvažuje. Řekl to poté, co vláda změnila režim omezení volného pohybu - nově se mohou venku pohybovat lidé ve skupinkách až po deseti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.