Běhat neumím, cvičím s ženou a nebráním se slanině a bůčku, říká k letním dietám Vendula Pizingerová

Vendula Pizingerová na koni
Vendula Pizingerová na koni
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 6. 2021

Vendula Pizingerová (49) patří k ženám, které umí sladit psychickou pohodu s dobrou fyzickou kondicí, aniž by musela tělo mučit krutými dietami nebo ho trápit dlouhé hodiny ve »​fitku«. "Snažím se jíst zdravě, ale občas také do mě spadne něco, co by asi nemělo," řekla se smíchem pro ŽivotvČesku.cz a pohovořila o tom, jak se udržuje ve formě.

Vendula Pizingerová má skvělou fyzickou kondici a v létě se chystá do rumunských hor. "Sama jsem zvědavá, jak cesta dopadne. Jedeme do hor a bereme i děti," řekla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na rodinnou dovolenou vyráží autem a moc se těší.

Když se redaktoři ŽivotvČesku.cz zeptali, jak si udržuje postavu a zda podlehla módnímu »​běhacímu« trendu, tak se usmívala, že běhaní mezi její silné stránky nikdy nepatřilo.

"Běhání mi nikdy nešlo, neumím u toho dýchat, asi bych zvládla 200 metrů běžet a pak 200 metrů v chůzi... Ale chodím třikrát týdně cvičit. Nepatřím k lidem, kteří mohou cvičit samotní, já u toho potřebuji trochu hlídat, třeba jak u toho mám nastavená záda... Nejde o to, že bych potřebovala hecovat, to je naopak v mém případě špatně. Potřebuji ale občas poradit a jsem ráda, že mojí trenérkou je žena, myslím si, že ona zná nedokonalá místa ženského těla lépe než muži," řekla bez okolků pro ŽivotvČesku.cz.

Vendula Pizingerová si uvědomuje, že každá žena na svém těle umí najít nedostatky, ale ona sama razí heslo, že nejdůležitější je, jak se člověk cítí uvnitř.

"V létě dietu nedržím, v zimě zase asi začnu. Snažím se jíst zdravě, ale občas také do mě spadne něco, co by asi nemělo. Ale přiznám se, že jídelníček opravdu neřeším, dám si občas i pivo i víno. Mám ráda i všechno od masa, u nás v ulici otevřeli skvělý farmářský obchod, kde mě občas zaujmou škvarky, slanina i bůček... Tyhle věci mám ráda a neřeším, že bych se tomu měla vyhýbat," přiznala dobře naladěná Vendula Pizingerová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.