Boj s rakovinou není u konce: Mám znovu chemoterapii, čeká mě ozařování, řekla exkluzivně Anna Slováčková o další léčbě

Anna Slováčková překonává nejtěžší období ve svém životě s úsměvem.
Anna Slováčková překonává nejtěžší období ve svém životě s úsměvem.
Foto: Archiv AS
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2020

Začátkem října loňského roku diagnostikovali lékaři zpěvačce Anně Slováčkové zhoubný nádor v oblasti hrudníku a od té doby pravidelně docházela na chemoterapie. V pravidelném cyklu od začátku roku jich absolvovala dvanáct, předtím čtyři. Anna následně podstoupila operační zákrok. "Lékaři mi teď nařídili ale další etapu chemoterapií a ozařování," řekla exkluzivně pro Život v Česku talentovaná zpěvačka a herečka o svém boji se zákeřnou nemocí, který není u konce.

"Teď mám chemoterapii v prášcích. Je to jeden z mnoha druhů dalšího postupu léčby. Užívám ji každý den čtrnáct dnů a pak uvidíme," popsala Anna Slováčková s tím, že by už neměla přijít o vlasy, jako tomu v předchozích měsících.

"Současná léčba není tak agresivní. Ale pořád to je chemoterapie. Po zákroku, který mám za sebou, musí následovat doléčení. A lékaři potřebují mít jistotu, že buňky napadené rakovinou jsou neaktivní. Tím, že vyndali nádor, potřebují se další chemoterapií ujistit, že tam není nic, co by mohlo znovu vytvořit problém. Následně mě čeká ozařování, které bude cílené jen na oblast hrudníku," upřesnila pro Život v Česku nadaná Anna, která na konci března absolvovala poslední z dvanácti chemoterapií. Předtím prodělala čtyři velmi silné. Jde tak de facto o třetí cyklus.

Zpěvačce, která minulý týden natočila videoklip k novému singlu, v boji s nemocí pomohlo, že lékaři odhalili nádor poměrně brzy. "To bylo velké štěstí," zdůraznila dcera herečky Dagmar Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka.

"Věřím, že vše dopadne dobře. Snažím se teď soustředit hlavně na svou práci. Na konci června vydáme s kapelou Aura klip s názvem "CO VÍC", který je aktuálně ve střižně a na to se hodně těším. To je moje motivace od starostí," dodala nadaná zpěvačka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.