Boj s váhou: Dom z Rychle a zběsile nabral hromadu kilogramů. Vin Diesel podstoupil radikální proměnu

Vin Diesel je známý filmový tvrďák
Vin Diesel je známý filmový tvrďák
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2021

Filmová série Rychle a zběsile se divákům zapsala do paměti a získala obrovskou popularitu. V letošním roce vyjde už devátý díl úspěšné filmové série. Oblíbenou postavu Dominica Toretta ztvárnil americký herec Vin Diesel (53). V roce 2001 se představil jako svalnatý frajer ve formě, ale tu s přibývajícím věkem postupně ztrácel. Po extrémním příbytku kil nadváhu porazil a snaží se, aby se už nikdy nedostal do stejné situace. Začal na sobě tvrdě pracovat.

Vin Diesel se díky svému vzhledu drsňáka a fyzické formě prosadil v rolích typických tvrdých chlapů, mezi které se řadí i postava Dominica Toretta ve slavné filmové sérii Rychle a zběsile. Proto bylo pro jeho fanoušky šokem, když se v roce 2015 objevily v médiích fotografie, na kterých má velké břicho a chybí mu pověstné svaly.

Herec proslulý svým charisma a hlubokým hlasem reagoval na negativní komentáře a kritiku s nadhledem. "Nemusel jsem dlouhou dobu nic natáčet, mohl jsem si to dovolit. Jsem v pohodě, protože jsem měl po dekády to nejlepší tělo v celém New Yorku," odpovídala s klidem hollywoodská hvězda magazínu Complex.

Přesto se rozhodl vrátit ke starým zlatým časům. Hubnutí pro něj nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec se dokázal přebytečných kilogramů zbavit a jeho dalším cílem se stal známý six pack - neboli pekáč buchet na břiše. Bicepsy má totiž vypracované.

K tomu, že se chce a zároveň musí udržovat ve formě, ho motivuje hlavně natáčení Rychle a zběsile. Při něm musí vypadat tak, jak mu určuje jeho role a navíc zvládat velmi náročné scény. "Dominic je motivovaný láskou. Je schopný udělat cokoliv, nic pro něj není příliš náročné," popsal svoji populární postavu webu female.com.

Sám herec se snaží neztratit sympatie diváků, kteří si jeho postavu oblíbili. Přesto si myslí, že jeho role pouličního závodníka nemůže být považována za kladnou. "Je to antihrdina ve stylu Robina Hooda. Chudým dával to, co bral bohatým. Konal dobro, ale pořád pro dobro dělal špatné věci," dodal charismatický rodák z amerického okresu Alameda County, který plní sociální sítě fotografiemi své tvrdé dřiny v posilovně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.