Bojovnice za vyšší české důchody Jana Maláčová na svůdném snímku: Promluvila o tom, co jí pomáhá hubnout

Ministryně Jana Maláčová
Ministryně Jana Maláčová
Foto: Se svolením Jany Maláčové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2021

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (40) je ženou, která kromě boje za vyšší české důchody v poslední době dře i na své postavě. Aktuálně zveřejnila snímek, jenž rozproudil krev řadě jejích obdivovatelů. Tvář s výraznými rysy, oči jako šelma, svůdný úsměv, za který by se nestyděla zkušená modelka - tak by se dal popsat. Místopředsedkyně ČSSD se dostává do formy a pro ŽivotvČesku.cz prozradila recept, jak »ladí« svou postavu. "V poslední době se snažím hodně cvičit," upřesnila Jana Maláčová.

Ministryně prosazuje levicově orientovaný program vycházející ze sociálně demokratických myšlenek. Těší se větší důvěře v segmentu rodin s dětmi a u voličů starších 55 let. V poslední době několikrát z jejích úst zaznělo, že bude bojovat za vyšší české důchody, aby lidé, kteří celý život pracovali, mohli důstojně žít v pokročilém věku. A na jejím posledním snímku je znát, že nehodlá polevit.

"Snímek fotil manžel a jde o přirozenou fotku. Takže na vaši otázku, zda mám stylistu, je odpověď, že šlo o přirozený snímek," usmívala se ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová, která svůj post zastává od července 2018.

Manželem ministryně je Aleš Chmelař - náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro řízení sekce evropské, člen ČSSD. A kdyby nepracoval v politice, jistě by se mohl život jako fotograf. Snímek se jednoznačně povedl a ministryně na něm vypadá jako žena, která si je vědomá svého charismatu. Pro ŽivotvČesku.cz vysvětlila, že nejde o náhodu.

Dokončené očkování proti covidu-19 má asi třetina populace, mezi staršími 60 let více než 60 procent. Během července dostane podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (34) druhou vakcínu zhruba 1,6 milionu dalších lidí. Celkově zdravotníci v ČR už podali více než 8,35 milionu dávek vakcín a 3,37 milionu lidí má dokončené očkování. A právě očkování dvěma dávkami je nástrojem, jak se vyhnout masivnímu rozšíření delta mutace. Epidemiolog Roman Prymula (57) pro ŽivotvČesku.cz popsal, v čem je delta mutace riziková a naopak, kdo může být relativně v klidu.

"V poslední době se snažím hodně cvičit, tak snad to nese své plody," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz svůdná ministryně, která chce být do říjnových voleb ve skvělé formě. Má důvod.

Strana ČSSD se v posledních průzkumech pohybuje okolo 5 procent, které jsou klíčové pro vstup do Sněmovny a není tajemstvím, že sociální demokraté potřebují silného lídra. Právě Jana Maláčová by mohla přesvědčit voliče, proč dát hlas straně, která obecně podle politologů doplácí na koaliční spojení s hnutím ANO.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.