Bojuji s genetikou, říká pohledná Jana Adamcová. Míra stravování má zásadní vliv na její tělo

Jana Adamcová
Jana Adamcová
Foto: Se svolením Jany Adamcové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2023

Bývalá mluvčí vlády Jana Adamcová v únoru oslavila své jednapadesáté narozeniny a k její radosti nelze moc zpochybnit skutečnost, že se věk v jejím případě významně nepodepisuje na vizuální proměně. Jenže zadarmo to nemá. Třeba boj s postavou, jak uvedla pro ŽivotvČesku.cz, svádí dlouhá léta. Dobrou zprávou pro ni ale je, že úspěšně.

Její pracovní kariéra je pestrá, nasbírala řadu velmi zajímavých zkušeností. Byla recepční, letuškou, moderátorkou, ale i mluvčí bývalé vlády. V těchto pozicích byla vždy na očích lidem a nejednou tak slyšela pochvalu na svůj zevnějšek. Že by však patřila k ženám, které mohou sníst cokoliv a v jakémkoliv množství a pořád budou mít atraktivní křivky, to prý ne. Pro ŽivotvČesku.cz Jana Adamcová odpověděla na dotaz, jak to dělá, že stále vypadá lidově řečeno »šmrncovně«.

"Kompliment ženu potěší v každém věku... Celoživotně ale se svou postavou zápasím, takže to pro mě není vůbec snadné si ji udržovat. Lépe řečeno bojuji s genetikou, takže je to pro mě občas pořádná dřina," uvedla s úsměvem charismatická rodačka ze slovenského Bardejova, která ale více než třicet let žije v ČR.

Janě Adamcové tak nejsou cizí sportovní aktivity, ale odmítla, že by po nich u ní docházelo k úbytku hmotnosti. "Spíš to pro mě představuje udržení se v kondici, která je důležitá, ať už člověk dělá cokoliv," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz. Ke sportu měla blízko i pracovně. V minulosti totiž na nejsledovanější tuzemské komerční stanici působila jako moderátorka sportovního zpravodajství.

Uhrančivá plavovláska sází v rámci tvarování své postavy na kvalitní stravování. Zejména pak pravidelnost vnímá jako to, co je u ní významně efektivní. Pokud jde o cukry, tak se zcela vyhýbá těm v nápojích.

"To je u mě zcela striktní, sladké nápoje u mě nemají šanci. Vyhýbám se obecně sladkému, které je na sacharidy velkorysé, ale přiznám se, že mi to nikterak nechybí, takže se zvlášť netrápím. Co si sem tam dám, tak kvalitní uzeninu - například fermentovaný salám fuet. A naprosto ujíždím na sýrech. A pokud jde o pravidelnost, tak si hlídám, aby to byly malé porce, ale častěji a pestré. To osobně vnímám, že u mě funguje," dodala pro ŽivotvČesku.cz manželka režiséra Jiřího Adamce ohledně své postavy, která je stále magnetem na pánské pohledy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.