Březen má zatím 4959 obětí covidu,překoná dosud nejhorší listopad

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Publikováno: 27. 3. 2021

Od začátku epidemie koronaviru zemřelo v Česku 25.760 lidí s prokázanou nákazou koronavirem, tento měsíc eviduje ministerstvo zdravotnictví zatím 4959 úmrtí. Letošní březen tak brzy překoná dosud nejtragičtější loňský listopad, kdy si epidemie vyžádala 4974 lidských životů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

První případy nákazy novým typem koronaviru se v ČR potvrdily 1. března 2020. Tři týdny poté byl ohlášen první mrtvý, u kterého testy potvrdily přítomnost koronaviru.

Počet mrtvých s potvrzenou nákazou koronavirem začal výrazně růst na podzim loňského roku, do té doby přitom patřila Česká republika v mezinárodním srovnání podle počtu zemřelých k nejméně zasaženým zemím. V současnosti roste počet obětí o tisícovku za necelý týden.

Letošní březen se stal nejhorším měsícem celé epidemie koronaviru, v průměru umírá skoro 200 lidí denně. Podle absolutního počtu mrtvých zatím zůstává nejhorší loňský listopad se 4974 zemřelými s prokázaným covidem, denní průměr byl ale tehdy výrazně nižší, 166 mrtvých.

Anesteziolog Lukáš Pollert (51) proslul výroky, ve kterých se obává, aby kontrolovaná spol...

Zpomalit vysokou úmrtnost a omezit vážné průběhy nemoci má očkování proti covidu, které v Česku začalo přesně před čtvrt rokem. K pátečnímu večeru mělo aspoň jednu dávku vakcíny 1,111.820 lidí, obě potřené dávky má v zemi s 10,7 milionu obyvatel 435.497 z nich. V pátek zdravotníci podali 39.445 dávek, o skoro 7500 méně než ve stejný den předchozího týdne. I v dalších dnech tohoto týdne se denní počty pohybovaly kolem 40.000 a v mezitýdenním srovnání se propadaly. Ministerstvo přitom předpokládalo, že se tento týden podá až 60.000 dávek denně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu