Brutální Nikita po 24 letech od premiéry. Peta Wilsonová se ostříhala a má postavu jako proutek

Herečka Peta Wilsonová oslaví 51 let
Herečka Peta Wilsonová oslaví 51 let
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2021

Období devadesátých let bylo velmi úspěšné na seriály, které vévodily televiznímu vysílání. Akční kanadský hit Brutální Nikita, kterého se čeští diváci dočkali v březnu roku 1998, proslavil herečku Petu Wilsonovou (50) – hlavní představitelku odvážné a krásné agentky Nikity. Od premiéry uběhlo více jak 24 let a už za pár dní oslaví blondýnka 51. narozeniny. Přesto se udržuje ve skvělé kondici, i když se přirozeně změnila.

Pamatujete si na slavné »devadesátky« a televizní seriály, které bodovaly na plné čáře? Francouzský filmař a režisér Luc Besson (62) v roce 1990 natočil snímek Brutální Nikita, podle jehož předlohy vznikl o pár let později akční seriál, který nabídl televizním divákům celkem 96 dílů. Hlavní dějová linka se točila kolem hrdinky Nikity, která se dostala do tajné organizace poté, co byla neprávem obviněna z vraždy.

Do role byla obsazena australská herečka, modelka a módní návrhářka Peta Wilsonová, které postava Nikity přinesla nevídaný úspěch. Měla totiž hned několik předností – byla nejen krásná s výraznými rysy, ale zvládala také náročné bojové scény, na kterých je seriál hodně založený. Navíc tvořila dvojici s kolegou Royem Dupuisem (58) alias tajemným Michaelem, a působila mezi nimi nepřehlédnutelná chemie. Hlas jí v českém dabingu propůjčila herečka Stanislava Jachnická (56), která dabuje také Lisu Kudrowovou alias Pheobe ze sitcomu Přátelé.

"Při jednom kaskadérském kousku, kdy jsem měla být hozena o strom, došlo na otřes mozku. Režisér chtěl, aby to vypadalo opravdu reálně a »cítila jsem to«. Po zbytek dne jsem normálně pracovala, ale pak jsem musela podstoupit CT vyšetření. Jinak pokud chcete někomu nakopat zadek, zaprvé neukazujte, že jste toho schopní. Předstírejte, že jste malí. Nebo zkuste využít momentu rozptýlení," řekla Peta Wilsonová v rozhovoru pro časopis Entertainment Weekly.

Za pár dní, konkrétně 18. listopadu, oslaví sympatická blondýnka 51. narozeniny a nutno říct, že ve svém věku vypadá více než skvěle. Udržuje si nejen tvář bez výraznějších vrásek, ale také pevnou a štíhlou postavu. Jedinou změnou je snad kratší účes, který jí ovšem sluší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.